Aracı kurumlar uzun dönemli düşünmeli

Hürriyet Haber
11 Temmuz 1999 - 00:00Son Güncelleme : 11 Temmuz 1999 - 00:01

Park Holding bünyesinde faaliyet gösteren Riva Menkul Değerler'in Genel Müdürü Mustafa Yurtalan Çiftçi, Türkiye'de bazı aracı kurumların borsada hisse senedi alım satımı yaptığını belirterek, ‘‘Bu durum çok tehlikeli. Bu şirketlerin iflas etme tehlikesi yüksek’’ dedi.

Türkiye'de borsanın spekülatif yapıda bir kurum olarak algılandığını kaydeden Çiftçi, bunun değişmesi gerektiğini belirterek, aracı kurumların kısa dönemli spekülatif kárlar yerine, uzun dönemli kazançlar için hareket etmesi gerektiğini ifade etti.

Çiftçi, mali piyasalarda belirsizlik ve dengesizliğin sürdüğü ve dünya ekonomisinin daralma eğilimine girdiği bir ortamda Riva Menkul Değerler'in yarına değil, geleceğe yatırım yaptığını belirtti. Bilişim teknolojisinde meydana gelen yeniliklerin tüm sektörleri etkilediğini vurgulayan Çiftçi, bilişim teknolojisindeki gelişmelerden en çok etkilenen sektörlerin başında mali sektörün geldiğini söyledi. Çiftçi, internet üzerinden yapılan mali işlemlerde dünyada çok önemli gelişmelerin olduğunu hatırlattı. Riva Menkul Değerler'in 1 Temmuz 1999 tarihinden itibaren ‘‘Riva menkul. com. tr’’ internet adresinden Türkiye'nin her yanındaki yatırımcılara ulaştığını kaydeden Çifçi, ‘‘Böylece yüksek teknolojiyi kullanarak yatırımcıları şubelere gelip gitme, kuyrukta bekleme derdinden kurtaracağız’’ dedi.Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı