Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aracı geliştirmezsek...

Ferrari takım patronu Stefano Domenicali, Fernando Alonso'nun şampiyonluk mücadelesinde liderliği koruyabilmesi için aracın geliştirilmesi konusunda İspanyol pilotla hemfikir olduklarını söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Alonso'nun, Sebastian Vettel'e karşı 29 puanlık avantajına rağmen, Ferrari'nin Singapur'da rakiplerinin oldukça gerisinde kalan hızı, sezonun geri kalan yarışları öncesinde bir uyarı niteliği taşıyordu. Ayrıca takımın Singapur'a getirdiği yeni arka kanatın umulan sonucu vermemesi de, takımın önünde hiç de kolay bir süreç olmadığını birkez daha kanıtlamış oldu.

Son yarışlarda Vettel ve Lewis Hamilton'ın yaşadığı dayanıklılık problemlerinin İtalyan ekibine yardımcı olduğunu söyleyen Domenicali, sezonun geri kalan yarışlarında rakiplerinin problem yaşamasını beklemek gibi bir durumun sözkonusu olamayacağını belirtti.

Domenicali, "Fernando'ya, belli şartlarda daha gelişmiş bir araç vermemiz şart. Fernando'nun yeniden kazanabilmesini sağlamak zorundayız. Aksi takdirde şampiyonluk çok zor olacak" ifadelerini kullandı.

Domenicali ayrıca, "Yoksa diğerlerinin problemlerine bel bağlamak zorunda kalırız, ki bu da şu an söylenecek veya yapılacak doğru şey değil. (Geri kalan yarışlarda yarış kazanmadan şampiyonluğa ulaşmak) imkansız değil, çünkü hiçbir zaman asla olmaz dememek lazım. Fakat şu andan itibaren daha fazla yarış kazanabilmemiz lazım" dedi.

turkiyef1.com'un haberine göre; bu arada karamsar olmayı gerektirecek bir durumun da sözkonusu olmadığını söyleyen Domenicali, son yarışlardaki sonuçların kötü olarak değerlendirilemeyeceğini belirtti.

Domenicali ayrıca, rakiplerinin yaşadıkları mekanik arızaların, dayanıklılık konusunun da kendileri açısından ne kadar önemli olduğunu gösterdiğini ifade etti.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler