ANKARA HABERLERİ

Araç takip pazarı 2012’de hızlı büyümeyi hedefliyor

Hürriyet Haber
09.01.2012 - 00:00Son Güncelleme :

Gelişmiş ülkelerin yatırım yapma kararı aldığı, en kritik 10 teknoloji arasında yer alan araç takip pazarı, 2012’de hızlı büyüme vadediyor. Bu sektörde faaliyet gösteren FiloTürk de, 2012 yılında Ar-Ge yatırımlarına hız vermeyi planlıyor.

Hürriyet Haber

TÜM sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik geliştirdiği özel uygulamalarla hızlı bir büyüme yakalayan Mobil Takip Operatörü FiloTürk, 2012 yılında yüzde 40’lık büyüme hedefliyor. 9 binin üzerinde müşterisiyle 100 bin’den fazla araca hizmet sağlayan FiloTürk, 2012 yılında 40 bin araca daha mobil takip sistemi sunmayı planlıyor.

Araç takip sistemlerinin, şirketlere ve bireylere ürettiği faydalara dönük farkındalığın her geçen gün arttığını belirten Filotürk Genel Müdürü Adil Masaracıoğlu, şunları söyledi:

“Çocuğunuzu taşıyan okul servisinin hızının kontrol edebilir, tükettiğiniz gıdanın taşınırken bozulup bozulmadığına emin olabilirsiniz, Araç takip sistemleri Konutlarınızın yapımında kullanılan betonun hangi koşullarda inşaata ulaştığından, acil durumlarda hastanıza en kısa sürede müdahale edilebilmesine kadar toplumun her kesimini ilgilendiren alanlarda çok kritik faydalar sağlıyor.”

8 milyona yakın ticari aracın trafiğe çıktığı Türkiye’de henüz 275 bin araçta mobil takip sistemi kullanıldığını belirten Masaracıoğlu şöyle konuştu: “Türkiye’deki ticari araçların sadece yüzde 3’ünde mobil takip sistemlerinin kullanıldığı göz önüne alındığında bu alanda katedilecek çok yol var. Araç takip sistemleri, zaman ve yakıt tasarrufunun yanı sıra sert araç kullanımından kaynaklı servis ve bakım maliyetlerini de düşürüyor, kaza riskini azaltıyor. Çevre kirliliğini de azaltmaya yardımcı oluyor.”

Türkiye’nin 81 ilinde haftanın 7 günü, 24 saat kesintisiz hizmet verdiklerini belirten Masaracıoğlu: “2012 yılında Ar-Ge yatırımlarına hız vererek yeni entegrasyonlar ve hizmet çeşitliliği ile pazar payımızı daha da büyüteceğiz.

Hedefimiz 100 bin olan kullanıcı sayısına 40 bin araç daha ekleyerek, yüzde 40’lık büyümeyi yakalamak” diye konuştu.

Yüzde 40 büyüme hızı

MOBİL takip sistemleri sektörünün deneyimli teknoloji lideri Mobiliz’in, müşterilerine kaliteli hizmet verebilmek için kurduğu FiloTürk, Türkiye’nin ilk ve tek mobil takip operatörü olma özelliği ile bugün 9 bin müşterisi ve 100 bin’i geçen araç sayısı ile satış ve satış sonrası destek hizmetleri ve servis sağlıyor. Bir önceki yıl 14 milyon TL olan grup cirosunu 2011’de 20 milyon TL’ye çıkarmayı başaran Mobiliz-FiloTürk, yüzde 40’lık büyüme gerçekleştirdi. Mobiliz, 2011 yılında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 inovasyon şirketi listesi Deloitte Teknoloji Fast 50’ye 3. kez girerken, FiloTürk de, Turkey Fast Growing 25 sıralamasında Türkiye’nin en hızlı büyüyen 25 şirketi arasında yer aldı.

Hedef 140 bin araç

FiloTürk, 2012 yılında sistem, teknoloji ve bilişim alt yapısında yapacağı yenilik ve yatırımlarla hizmet verdiği araç sayısını 140 binin üzerine çıkarmayı amaçlıyor. Avrupa’nın 5. büyük operatörü olan Filotürk, sırasını yukarı taşımayı ve aldığı ödüllere 2012’de yenilerini eklemeyi hedefliyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Araç takip pazarı 2012’de hızlı büyümeyi hedefliyor haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

08 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  15:16
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:06
Sayfa Başı