« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Araç oldukça iyi gidiyor

Felipe Massa, kuru zeminde yeterince sürüş yapamadıkları için güncellemeler hakkında bir değerlendirme yapamayacağını, ancak bugünkü koşullarda aracın çok iyi gittiğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

turkiyef1.com'un haberine göre Massa, "Silverstone'da olduğu gibi Hockenheim'da da yağmur işleri zorlaştırdı. Sabah seansında şartlar çok çabuk değişiyordu. Buraya getirdiğimiz yeni parçaların performansını değerlendirmek için yeterince temiz sürüş yapamadık." dedi.

İkinci seansta kuru hava lastikleriyle tek bir tur yapma şansı bile bulamadıklarını söyleyen Massa, "Dolayısıyla biz de ıslak yüzeyde aracın tepkilerini anlamaya odaklandık." diye konuştu.

Brezilyalı pilot, "Bu tür şartlarda yapılan sürüşe bakarak bir değerlendirme yapmak her zaman zordur. Fakat şunu söylemeliyim ki, araç oldukça iyi gidiyor. O yüzden memnunuz." ifadelerini kullandı.

Bununla birlikte normal şartlarda bulundukları nokta hakkında yorum yapamayacağını belirten Massa, "Bunun nedeni yeterince sürüş yapmamış olmamız." dedi.

Massa, "Yarın (kuru zeminde) daha fazla sürüş yapıp yapamayacağımızı göreceğiz. Fakat şu an için hava durumu pek ümit verici değil." şeklinde konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz