GAZİANTEP HABERLERİ

Arabanlı Ustalardan Suruç’a Yardım Eli

IHA
13.08.2015 - 16:07Son Güncelleme :

ARABAN’DAN SURUÇ’A HAYIRSEVER ELİ

IHA

Kosan Sosyal Dayanışma Ve Eğitim Vakfı tarafından Şanlıurfa’nın Suruç İlçesinde yapımına başlanan, 4 katlı 250 öğrenci kapasiteli yatılı erkek Kur’an Kursu inşaatına, işçilik yardımı için Araban İlçesine bağlı Körhacıobası kırsal Mahallesindeki, hayırsever inşaat ustaları, sıva ve işçilik desteği sağlıyor.
Kur’an Kursu inşaatına işçilik yardımı sağlamak amacıyla Araban İlçesine bağlı Körhacıobası kırsal Mahallesinden Şanlıurfa’nın Suruç İlçesine bağlı Kosan kırsal Mahallesinde inşaatı süren 4 katlı 250 öğrenci kapasiteli yatılı erkek Kur’an Kursu inşaatına destek için gelen, Kadri Tarikatı Şeyhi Ve Kosan Sosyal Dayanışma Ve Eğitim Vakfı Başkanı Şayh Mehmet Uçar, hayırsever vatandaşlarımızın maddi destekleri ile Şanlıurfa’nın Suruç İlçesine bağlı Kosan kırsal Mahallesinde başlattığımız ve inşaatı devam eden, bölgenin en büyük ve en modern 250 öğrenci kapasiteli yatılı erkek Kur’an Kursu inşaatımıza işçilik desteği vermek için Araban İlçesine bağlı Körhacıobası kırsal Mahallesindeki sıva ustaları, hayır için Kosan Kur’an Kursu inşaatında sıva ustalığı ve işçilik yaptıklarını belirten Vakıf Başkanı Uçar, Araban İlçesinden, Kosan Kur’an Kursu inşaatında hayır için ücretsiz olarak çalışmaya gelen ekibe vakıf başkanı olarak ve maddi yardım yapan tüm hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ederim. Allah onlardan razı olsun’’ dedi.
Vakıf Başkanı Uçar şunları söyledi:
’’250 Kişilik Yatılı Kur’an Kursu Projemiz. Kursumuz 200 yataklı, 50 gündüz öğrenimli olmak üzere toplam 250 öğrenci kapasitelidir. Projemiz Türkiye’deki Kur’an Kurslarının dışında öğrencilerin sosyal ve eğitim ihtiyaçlarına da cevap verebilecek modern bir anlayışla hazırlandı. İçerisindeki derslikler, özel hafızlık odaları, konferans salonu, kütüphane, bilgisayar odası, spor salonu, içerisinde duş ve lavabo bulunan 4’er ve 8’er kişilik yatakhaneler ve teras katta yemekhane bulunmaktadır. Kursumuzda 22 derslik, 35 yatakhane, 10 hafız odası, 5 adet seminer salonu, 4 idari oda, öğretmenler odası, misafir odası, bilgisayar odası 1 adet yaklaşık 250 kişilik çok amaçlı salon, yemekhane, revir, kantin, çamaşır odası ve sığınak bulunmaktadır. Vakfımızın amacı, toplumumuzun yerel, ulusal ve uluslararası düzeyde eğitimi desteklemek için her seviyede okullar açmak, sağlık, sosyal yardım, çevre koruma, ağaçlandırma, kültürel ve sanatsal gelişime, bilimsel, çağdaş, özgürlükçü, demokratik ve uzlaşmacı bir anlayışla katkıda bulunmak. Yaratıcı ve araştırmacı, bilgi ve donanıma sahip bireyleri yetiştirip gelişmesine yardımcı olmak. Gazi, şehit yakınları ve kaza mağdurlarına maddi ve manevi her türlü yardım ve hukuki destekte bulunmak, gerekli tedavi giderleri ve cihazların temini için çalışma ve girişimlerde bulunmak, kaza ve mağduriyetlerin önlenmesi için kişi, kurum ve kuruluşlar nezdinde her türlü girişim ve faaliyetler ve organizasyonlar düzenlemek” şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Arabanlı Ustalardan Suruç’a Yardım Eli hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Arabanlı Ustalardan Suruç’a Yardım Eli haberi güncellenecektir.

GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:29
 • Guneş
  07:08
 • Öğle
  12:27
 • İkindi
  15:08
 • Akşam
  17:25
 • Yatsı
  18:53
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı