Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Arabanızı artık robotlar park edecek!

  Hürriyet Haber
  25.05.2017 - 08:01 | Son Güncelleme:

  Artık sinir bozucu labirent otoparklarda park yeri aramak zorunda kalmayacaksınız. Stanley Robotics’in geliştirdiği robotlar aracınızı otopark girişinden alarak park edecek.

  Otoparklarda park yeri aramak, çoğu zaman labirente sıkışıp kalmış hissi vererek can sıkıcı bir hal alıyor. Özellikle yanlış park nedeniyle iki aracın park edebileceği bir yeri bir araba tek başına kaplıyorsa durum iyice sinir bozucu bir hal alıyor. Stanley Robotics şirketi, sizi bu dertten kurtararak otomobilinizi bir otoparkın girişinde bulup sizin için park eden, Stan isimli robotlar geliştiriyor.

  Arabanızı artık robotlar park edecek

  Stan, her çeşit arabayla uyumlu şekilde çalışıyor. Arabanızın altına girerek tekerleği kelepçeliyor ve hidrolik sistemiyle arabayı kaldırıyor. Arabayı tamamen kaldırabildiği ve etrafında hareket ettirdiği için anahtara ihtiyaç duymaz. Stan, ugun bir park yerine ulaştığında arabayı yere indiriyor ve kelepçeleri açarak park işlemini tamamlamış oluyor.

  Karmaşanın fazla olduğu havaalanı otopark işletmecileri robotik park sistemlerine yönelik yatırımlarda bulunuyor. Özerk araçlar geliştirilerek yaygınlaşana kadar bu robotlar kullanılacak gibi görünüyor. shiftdelete.net'in haberine göre park robotları Paris'teki Charles-de-Gaulle havaalanında çalışmaya başladı bile.
  Mercedesten polis baskını açıklaması
  Mercedes'ten 'polis baskını' açıklaması
  Dizel salınımları tüm tahminlerden kötü çıktı!
  Mercedes-Benz Türk Kamyon Fabrikasına yeni Ar-Ge merkezi
  Etiketler: robot
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı