Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Arabalar kendi gidecek, sürücüler yolda uyuyabilecek!

  Hürriyet Haber
  02 Mayıs 2017 - 12:15Son Güncelleme : 02 Mayıs 2017 - 12:16

  Tesla CEO'su Elon Musk, araçlarda bulunan otomatik pilot özelliğinin gelişimi hakkında yaptığı konuşmalar ile yine gündeme gelmeyi başardı. Peki, sürücüler ne zaman yolda uyuyabilecekler?

  İnsan beyni ile bilgisayarları bir araya getirmek ve marsa yolculuk yapmak gibi oldukça büyük hedefleri bulunan Elon Musk, son dönemde Teknoloji endüstrisinin en fazla konuşulan isimlerinden birisi haline geldi.

  Elon Musk'ın geçtiğimiz hafta katıldığı TED konferasında detaylarını sizler ile paylaştığımız tünel projesinin yanı sıra bir diğer müjdesi ise, otomatik pilot sayesinde araçlarda şoförün uyuyabileceği oldu.

  Otomatik pilot konusunda ciddi çalışmalar yürütteklerini belirten Musk, en geç yıl sonuna kadar bir Tesla aracının New York'tan Los Angeles'a kadar sıfır sürücü etkileşimi ile giderek bir gösteri yapacağını açıkladı.

  Aracın trafik şartlarını analiz ederek rotasını gerçek zamanlı olarak ayarlayabileceğini belirten ve böylece kullanıcıların heyecanını artıran Musk, iddialı açıklamaları bunlarla sınırlı kalmadı.

  Kendisine yöneltilen bir soruyu yanıtlayan Elon Musk, otomatik pilotun iki yıla kadar sürücülerin yolda uyuması durumunda bile sorunsuz bir yolculuk gerçekleştirebilecek kadar güvenli olacağını iddia ediyor.

  shiftdelete.net'in haberine göre Tesla, ilerleyen yıllarda Musk'ın yaptığı açıklamalar ile kullanıcıların karşısına çıkmayı başarırsa, yolculukların tamamen otonom hale gelmesinin fazla zaman almayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.

  Tesla otomobillerin fiyatları düşüyor
  Tesla otomobillerin fiyatları düşüyor!
  Tesla'nın değeri yılların efsanesi Ford'u aştı!
  Elon Musk Tesla Model 3'ü böyle sürdü!
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı