Dünya Haberleri

DÜNYA

  Arabada boğuldular

  Hürriyet Haber
  29 Nisan 1998 - 00:00Son Güncelleme : 29 Nisan 1998 - 00:01

  ABD'de biri 4, diğeri 16 aylık iki bebek, içinde 8 saat bırakıldıkları otomobilin fırın gibi ısınması sonucunda havasızlıktan öldüler.

  Korkunç olay ABD'nin Arkansas eyaletinin Little Flock bölgesinde geçen cumartesi günü meydana geldi. 23 yaşındaki Ricky Leon Crisp, 16 aylık kızı Vicky Fraley ve henüz 4 aylık yeğeni Sydney'i yanına alarak, arkadaşı Justin Griffith ile mantar toplamaya gitti. Siyah renkli otomobili yol kenarına park eden iki kafadar, emniyet kemeriyle bağlı Vicky ve 4 aylık kuzeni Sydney'i 27 derece sıcaklığa rağmen araçta bıraktılar.

  Otomobilde kavruldular

  Otomobile 27 metre uzaklıktaki bir mağarada mantar ararken kendilerini kaybeden iki adam, güneş altında araçta bekleyen çocukları unuttular. Crisp ve Griffith, tam 8 saat sonra geri döndüklerinde havasızlıktan ve susuzluktan ölmüş iki kız bebeğin cesedini buldular. Savcı Brad Butler, ‘O kadar çok acı çekmişler ki, 16 aylık bebek, küçücük elleriyle kendi saçlarını köklerinden yolmuş’ dedi.

  Cinayetle suçlanıyorlar

  Gözyaşları ve feryatlar içinde çocukları hastaneye kaldıran baba ile arkadaşı şimdi birinci derece cinayet suçundan yargılanacaklar. Çocukların fırında kavrulurcasına öldüklerini söyleyen şerif, ABD'de sık sık yaşanan bu tür olaylardan insanların ders almadığına dikkat çekti. Cinayetle suçlanan Ricky Crisp'in babası Gary Crisp, ‘Oğlumun anlattıklarına göre olay kazaya benziyor’ dedi.


  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı