Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Ar namus haya yok

  Ümit ÇETİN / YOZGAT
  18 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 18 Mayıs 2011 - 00:16

  Yozgat mitingine Alparslan Türkeş’in oğlu Ahmet Kutalmış Türkeş ile katılan Erdoğan, üslubunu iyice sertleştirerek şunları söyledi:

  Koşan yalan

  “Siz Gandi’siniz ya Antalya’ya verdiğiniz sözler ne oldu? O gün Antalya’yı aldattılarsa bugün de Türkiye’yi aldatıyor. Yürüyen yalan dedim. Hafif kalır. Bunlar koşan yalan koşan yalan. İşte Antalya’daki afişler; CHP’nin belgeli; vesikalı yalanlar. Kılıçdaroğlu, büyük kızımla ilgili (Esra Albayrak) bir yalan daha söyledi. Bunlarda utanma, ar, namus, haya yok. Güya, büyük kızımın evlilik davetiyesini özel uçakla Ürdün kralına göndermişim. Böyle hayasızlık olur mu? Sonra bazı yayın organları, ‘Başbakan böyle konuşmamalı’ diyorlar. Konuşmayayım da bunu kullanın. Eğer mertsen çık bunu açıkla. Sen namertsin, dürüst değilsin. Hangi çağda yaşıyorsun? Özel uçakla davetiye mi gönderilirmiş? Fakat bunlarda yüz yok. Yalanı güle oynaya söylüyorlar.

  4 Mart 1949 tarihli CHP Hükümeti’nin Bakanlar Kurulu kararını açıklıyorum. Bolu’daki Karakadı Camii, kütüphane olarak kullanılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı’na devredildi. Böylece cami kapatılıyor. CHP’nin cami kapattığını camileri, ahır olarak kullandığının ispatıdır bu.

  AK Parti birilerinin değil sizin partinizdir. AK Parti’nin rotasını çeteler, kasetler çizemez. AK Parti’nin rotasını sadece millet çizer. Bahçeli döneminde ölülerimiz bile hastanelerde rehin kalıyordu. Ölülerinizi rehin alana nasıl oy vereceksiniz? ”

  Büyükşehir formülü

  Malatya’da Yeni Belediye Meydanı’nda halka seslenen Başbakan, “3 çocuk yapın” çağrısı yaptı. Malatya’nın büyükşehir olabilmesi için 10 bin kişi eksiği olduğunu, binde 5 olan nüfus artış hızını binde 10’lara getirmesi halinde büyükşehir olma fırsatını yakalayacağını belirten Başbakan Erdoğan şunları söyledi: “Kürt kökenli kardeşlerime samimiyetle sesleniyorum, BDP ve terör örgütünün bu kanlı oyununa, bu kanlı şiddet eylemlerine gelmeyin. Şimdi tuttular Diyarbakır’da, Van’da, Hakkari’de, Şırnak’ta yas ilan etmişler. Bütün dükkanları tehdit ediyorlar, dükkanı eğer açmışsa zabıta ertesi gün gidiyor cezayı yazıyor. Ya bu mu adalet?”

  87 yaşında karıştırıyor

  Kılıçdaroğlu, siz Alevi kültüründen geliyorsunuz. Bütün ömrünüz boyunca Çorum, Maraş ve kanlı 1 Mayıs olaylarından dolayı bu emekli siyasetçiyi (Süleyman Demirel’i) suçlamadınız mı? Şimdi onunla ve onun arkadaşlarıyla nasıl siyaset yapıyorsunuz. Peki bunu Alevi kardeşlerimize nasıl izah ediyorsunuz.

  (Süleyman Demirel’in kendisiyle ilgili ‘Erdoğan, evham yapıyor’ açıklamasına yanıt vererek) CHP’nin akıl hocası 87 yaşındaki o zat, CHP’nin listesindeki isimlere kefil olan siz değil misiniz? CHP listesinde sizin yol arkadaşlarınız yok mu? Bir gazeteci CHP’de listeler belirlenmeden önce Demirel, Kılıçdaroğlu’nu birkaç kez arayıp CHP’ye Haberal baskısı yaptığını yazdı. Meydanlarda ‘ben yalan söylemem’ diye gezinen bay Kemal meğer nerelerden talimat alıyor; ne dolaplar çeviriyor.

  Yahu otur oturduğun yerde. Niye gazete gazete dolaşıyorsun? Otur da bey zannetsinler. 87 yaşında hala karıştırmaya uğraşıyorsun. Otur da biz de saygı gösterelim başkaları da saygı göstersin. Bu ülkenin siyasetine karıştığında cevabını alırsın.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı