ANKARA HABERLERİ

Ar-Ge ve inovasyona önem verilmeli

Hürriyet Haber
03.07.2012 - 02:23Son Güncelleme :

Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) Yönetim Kurulu Üyesi ve Siteler Genç İşadamları Derneği Başkanı Umut Önder Altıntaş, Türkiye’nin en büyük mobilya merkezlerinden Siteler’in canlandırılması için Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarına büyük önem verilmesi gerektiğini söyledi.

Hürriyet Haber

Altıntaş, Ankara Mobilyacılar Sitesi’nin üretim ve istihdamda sürdürülebilirliğinin sağlanmasına yönelik çalışmalara ağırlık verilmesini önererek, “Siteler’in sektördeki yeniliklere uyum sağlamasına katkı sağlamalıyız” dedi.

Mesleki eğitim verilmeli

 Altıntaş, Siteler’de kalifiye eleman bulmak konusunda sıkıntı yaşandığının altını çizerek, şunları söyledi:
“Nitelikli iş gücü sorununun çözümünde mesleki eğitimlere ağırlık verilmesi gerekiyor. Bunun dışında Siteler esnafı arasındaki rekabet, küçük işletmeleri yoğun bir şekilde etkiliyor. Reklam kampanyalarına ağırlık veren büyük işletmeler sayesinde küçük işletmelerin, pazardaki yeri daralıyor ve rekabet gücü zayıflıyor. Bölgedeki dağınık yapılaşma da sektörü sekteye uğratan bir başka neden. Ciddi trafik yoğunluğu ve park problemleri nedeniyle insanlar Siteler’i tercih etmiyor. Bunlar gibi sıkıntılar çözüldüğü takdirde Siteler, mobilya sektöründe hak ettiği yere gelecektir.”

Markalaşma önemli

Türkiye’nin dünyadaki mobilya ticaret payının her geçen gün arttığını vurgulayan Altıntaş, “Çağımız teknoloji çağı. Teknolojiye ayak uyduramayan hiçbir sektör ayakta kalamaz. Güne ayak uydurmak zorunda olan sektörlerin başında da mobilya sektörü geliyor. Ülkemizde en hızlı gelişen sektörlerden birisi olan mobilya sektörünün iç pazarın yanında uluslararası pazarda da söz sahibi olması için yeni trendleri takip etmesi ve markalaşmaya büyük önem vermesi gerekiyor” dedi. Siteler’i canlandırma çalışmaları kapsamında üretime yenilikler katan girişimcilere özellikle ağırlık verilmesi gerektiğini düşünen Altıntaş, “Tüm sektörlerde olduğu gibi mobilya sektöründe de yenilikçi, güne uyum sağlayan, dünya gündemine hakim girişimciler desteklendiği takdirde Siteler, eminim bir adım daha öne geçecektir” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Ar-Ge ve inovasyona önem verilmeli haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Ekim 2017, Çarşamba
  • İmsak
   05:16
  • Guneş
   06:54
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:48
  • Akşam
   18:14
  • Yatsı
   19:41
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı