« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Aptal Hesselink

Hollanda basını, PSV’nin F.Bahçe karşısında aldığı yenilginin faturasını, penaltıya sebep olan ve kırmızı kart gören futbolcuya çıkardı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
HOLLANDA basını Fenerbahçe-PSV Eindhoven maçına geniş yer ayırdı. Ülkenin en büyük gazetesi De Telegraaf, ‘PSV için kabus’ başlığıyla verdiği haberde, PSV’nin penaltı ve sarı karta kadar olan bölümde maçı rahat götürdüğünü ancak, önce Jan Vennegoor of Hesselink’in oyun dışında kalması, arkasından da Theo Lucius’un sakatlanmasıyla çöktüğünü yazdı.

Milan maçı son şans

İstanbul’da alınan bu yenilgiyi olumsuz günlerin başlangıcı olarak gösteren gazete, ayrıca Milan ile yapılacak maçta puan alınamadığı taktirde, PSV’nin umudunun sona erebileceğini vurguladı.

De Volkskrant Gazetesi ise yenilgiyi, ‘Hesselink’in aptallığı PSV’yi kurban etti’ başlığıyla duyurdu. PSV’nin adeta Fenerbahçe Cumhuriyeti sayılan ve müthiş bir seyirci desteğinin bulunduğu atmosfer içinde ilk yarım saat boyunca kontrolü elinde tuttuğu, ancak penaltı ve daha sonraki kırmızı kartla bu gidişin tersine döndüğü belirtildi.

Uzun Jan’ın olumsuz rolü

Algemeen Dagblad Gazetesi de, ‘Uzun Jan’ın olumsuz rolü’ başlığıyla verdiği haberde, PSV’nin İstanbul’dan üzüntü içinde döndüğünü vurgulayarak, penaltı ve kırmızı kartın yaşandığı birkaç dakika içinde her şeyin tersine döndüğü kaydedildi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler