Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Apple'ın otomobil projesi 'Project Titan' başsız kaldı

  chip.com.tr
  25 Ocak 2016 - 07:14Son Güncelleme : 25 Ocak 2016 - 07:21

  Apple birkaç yıldır kendi elektrikli/otonom otomobil projesi üzerinde çalışıyordu. Ancak "Project Titan" adı ile söylentilerin merkezine oturan projenin lideri Steve Zadesky, Apple'ı kişisel sebeplerden dolayı terk etti.

  16 yıldır firmada çalışan kıdemli isim, Apple'ın "gizli" araba bölümünün liderliğine geçmeden önce iPhone ve iPod üzerinde çalışmıştı. Teknoloji firmasına katılmadan önce de Ford'da çalışıyordu.

  Apple otomobil üretir miApple otomobil üretir mi

  Geçtiğimiz yıllar içerisinde Apple, henüz duyurulmamış otomobil bölümünü güçlendirmek adına Tesla, Mercedes Benz ve diğer pek çok otomobil firmasından mühendislerle anlaşmıştı. Söylenenlere göre firmanın ilk dağıtım planı 2019 yılını gösteriyor. Ancak WSJ'nin de belirttiği üzere bu zaman dilimi, firma içi belirlenmiş bir tarih olabilir ve araçların genel kullanıma sunulacağı tarihi göstermiyor olma ihtimali yüksek.

  Apple bu kez iPhone 5E ile geliyorApple bu kez iPhone 5E ile geliyor!

  Zadesky'nin firmayı terk etme sebebi ne olursa olsun, firmanın planlarını önemli bir ölçüde etkileyeceği kesin. Otomotiv dünyasına sıfırdan giriş yapmak yeterince zor bir işlem. 

  Etiketler: apple , Steve Zadesky , otomobil
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı