Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Apple'ın Face ID'yi bir tek orada devre dışı bırakıyor!

  Hürriyet Haber
  26.12.2017 - 06:56 | Son Güncelleme:

  Bazı iPhone X kullanıcıları, yüz tanıma işlevi Face ID'nin bu işlevi kullanırken yerini parolanıza bıraktığını keşfetti!

  iPhone X'te uygulama satın alırken yüzünüzü kullanarak onay vermek, işinizi oldukça kolaylaştırıyor. Ancak aynısını çocuklarınızın satın almaları için yapamadığınız ortaya çıktı.

  Bazı kullanıcıların keşfine göre yüz doğrulama sistemi Face ID, aile satın almalarında çalışmıyor. Belki büyük bir sıkıntı değil ancak çocuklarınız iPad'ine yeni bir oyun yüklediğinde her defasında parolayı yazmak canınızı sıkabilir.

  Appleın Face IDyi bir tek orada devre dışı bırakıyor

  Apple'ın işlevi güvenlik amacıyla mı kısıtladığı bilinmiyor. Bazı uzmanların da belirttiği üzere bunun nedeni, Face ID'nin size benzer görünen aile üyeleriniz tarafından kandırılabilmesi. Annesine benzeyen bir erkek çocuğunun iPhone X'i kolayca açtığını görmüştük. Apple muhtemelen böyle durumlar için riske girmek ve çocukların sınırsız alışverişe kalkışmasına izin vermek istemiyor.

  Neden hangisi olursa olsun, biyometrik güvenlik yöntemleri arasında geçiş yapmanın firmalara yeni zorluklar getirdiğini görebiliyoruz. Yüz tanıma işlevinin her tür durumda kullanabileceğimiz kadar güvenli hale gelmesi, biraz zaman alacak gibi görünüyor - tabi aşılmayacak engellerle karşılaşmazsak.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: SIRA DIŞI 10 CEP TELEFONU

  Etiketler: face id
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı