Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Apple'dan 600 milyon kullanıcıya iPad Pro daveti

  Hürriyet Haber
  23 Mart 2016 - 07:11Son Güncelleme : 11 Mayıs 2016 - 12:43

  Apple, geçen akşamki etkinliğinde emektar Windows kullanıcılarına küçük bir mesaj verdi.

  Yeni iPad Pro’yu, dört inç’lik iPhone SE’yi ve fazlasını tanıtan Apple çok yoğun bir günü geride bıraktı; ancak firma Windows kullanıcılarına dokundurmadan da durmadı.

  iPhone SE tanıtıldı, işte özellikleri ve fiyatıiPhone SE tanıtıldı, işte özellikleri ve fiyatı

  Üst düzey Apple yöneticilerinden Phil Schiller, iPad Pro’yu tanımlarken yeni tabletin PC’nin yerine geçecek nihai cihaz olduğunu söyledi. Schiller’a göre bunu özellikle 5 yıldan eski PC’leri kullanan 600 Windows kullanıcısının dikkate alması gerekiyordu.

  Schiller’ın tespitinin isabetli olduğu söylenebilir; çünkü bazı araştırmalar eski Windows PC’lerini kullananların beşte birinin Windows 10’lu bir makineye geçmek istemediğini ortaya çıkarmıştı. Bununla birlikte Windows 10’un düşük sistem gereksinimleri, işletim sisteminin nispeten eski bilgisayarlarda çalışmasına olanak tanıyor.

  iOS 9.3 güncellemesi yayındaiOS 9.3 güncellemesi yayında

  Microsoft yöneticilerinden Panos Panay’ın Surface Pro tabletlerini tanıtırken Schiller’a benzer bir ifade kullandığını da hatırlıyoruz. Bununla birlikte iOS’un tam donanımlı bir masaüstü işletim sistemi olmadığını düşünürsek, iPad Pro’nun PC’nin yerine ne kadar geçebileceği merak konusu.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: APPLE ÜRÜNLERİNİN 36 YILLIK GEÇMİŞİ

  Etiketler: apple , ipad pro , iphone se
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı