Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Apple'a ağır suçlama

  Hürriyet Haber
  06 Ağustos 2012 - 11:42Son Güncelleme : 06 Ağustos 2012 - 12:16

  Teknoloji devi Apple'ın yaratıcılarında Steve Wozniak, iPhone ve iPad'ler aracılığıyla bütün kişisel bilgilerinin internette depolanması fikrini desteklemediğini söyledi.

  iCloud benzeri servisleri kullananlar, üye oldukları andan itibaren sahiplik haklarını başka birisine devretmeyi kabul ediyor. Steve Wzniak bu duruma dikkat çekmek için önemli açıklamalarda bulundu.

  Kullanıcıların iCloud gibi bir servis sayesinde sahip olduğu her şeyi tek bir yere upload etmesini “tüyler ürpertici” olarak nitelendiren Wozniak, bu konu hakkında çok fazla endişeli olduğunu söyledi. Apple'ın yaratıcısı, “Dehşet verici olacağını düşünüyorum. Önümüzdeki 5 yılda çok korkunç problemler çıkartacak gibi görünüyor” dedi.

  Techradar.com'da, Apple'ın yaratıcısı iCloud gibi uygulamaları kullanmayı tercih etmiyorsa, servisin ne kadar güvenli olabileceğini sorguluyor.

  Bilgilerini iCloud'tan çalmışlardı

  Geçtiğimiz günlerde Gizmodo.com'un 415 bin takipçisi bulunan Twitter hesabını çaldırdığı için suçlanan eski muhabir Mat Honan, hackerların mail ve twitter bilgilerine bir Apple teknisyeni sayesinde iCloud'tan eriştiğini öne sürmüştü.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı