Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Apple Watch açıklandı... İşte fiyatı!

  Hürriyet Haber
  09.09.2014 - 21:03 | Son Güncelleme: 09.09.2014 - 22:21

  Apple'ın yıllardır beklenen akıllı saati de yeni iPhone 6 modelleriyle beraber tanıtıldı. Saatin ismi ise iWatch değil Apple Watch oldu. Apple Watch'u kullanmak için iPhone sahibi olmak gerekiyor. Apple Watch pembe, mavi ve beyaz renk modellerine sahip. Apple Watch kalp ritminizi arkadaşınıza göndermek gibi ilginç özellikleriyle dikkat çekiyor. Apple Watch'un fiyatı 349 dolardan başlıyor.

  Pembe, mavi ve beyaz olmak üzere farklı renk modellerine sahip olan Apple Watch için 'Bugüne dek geliştirdiğimiz en kişisel cihaz' tanımını kullanan Tim Cook, koluna da cihazın beyaz renkli modelini takarak Apple Watch'u tanıttı.

  Ses tanıma özelliğine sahip olan Apple Watch sağlık ve fitness gibi sensörlere de sahip ve örneğin koşu yaptığınızda yaktığınız kaloriyi ve attığınız adımı, katettiğiniz yolu saatinizden öğrenebileceksiniz. Cihaz ekranında ise safir retina görüntü kullanıyor.

  Apple Watch açıklandı... İşte fiyatı

  6 farklı kayışı ve iki farklı ekran ölçüsüyle kullanıcılara sunulacak olan Apple Watch'un arkasındaki minik LED'ler, kalp ritminizi okuyor. GPS bilgisi ise telefonunuzdan alınıyor.

  Apple Watch açıklandı... İşte fiyatı IPHONE 6 VE IPHONE 6 PLUS TANITILDI

  Daha küçük kayışlara uygun, küçük boyutlu bir saat daha var! Yani Apple Watch, iki farklı boyutla geliyor. Saatlerin alüminyum gövdeli, "spor" koleksiyonu sunulacak. Apple Watch'ı kullanabilmek için bir iPhone sahibi olmanız gerekli.

  Giriş ekranında parmağınızı kaydırarak dolaşabiliyorsunuz. "Taç" düğmesini çevirerek uygulamalara göz atabiliyorsunuz.

  Apple Watch açıklandı... İşte fiyatı

  Apple Watch'un ekranına "Sert basmak" ise bir nevi bilgisayarları kullanırken fareyle sağ tıklama yerine geçiyor.

  Apple Watch açıklandı... İşte fiyatı iOS 8 DESTEKLEYEN APPLE ÜRÜNLERİ

  Apple Watch ile kullanıcılar mesajlarını saatleri üzerinden okuyabilecek, sesli komutları yerine getiren dijital asistan Siri'yi de kullanabilecek.

  Ancak Apple Watch'un yapabildikleri sadece mesajları okumaktan ibaret değil elbette. Kullanıcılar harita yönergelerini, iPhone'larındaki şarkıları ve hatta hava durumunu yine saatleri aracılığıyla erişebiliyor.

  Apple Watch açıklandı... İşte fiyatı

  KALP RİTMİ GÖNDERİLEBİLECEK!

  Bunun dışında ses tanıma ve emoji'ler yoluyla cevap gönderebiliyorsunuz. Yazı yazabileceğiniz bir klavye sunulmuyor.

  İsterseniz kalp ritminizi de arkadaşınıza gönderebiliyorsunuz. Bunu yaptığınızda karşı taraf, kalp ritminizle eşleşen bir titreşim hissediyor.

  Apple Watch ile tweet atabilmek de mümkün olacak. Özellikle Twitter'ın sıkı takipçileri için bu özellik oldukça kullanışlı olacak gibi görünüyor.

  APPLE WATCH FİYATI
  Apple Watch, Apple Watch Sport ve Apple Watch Edition olmak üzere üç model tanıtıldı. Saat, iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 5, iPhone 5C, ve iPhone 5S'le çalışabiliyor. Apple Watch'ın fiyatı 349 dolardan başlıyor.

  Etiketler: apple , iphone , iwatch
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı