Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Apple o kablolarını geri topluyor

  Hürriyet Haber
  16 Şubat 2016 - 09:25Son Güncelleme : 16 Şubat 2016 - 10:30

  Apple, cihazlarındaki USB-C kablosuyla ilgili sorunları çözmek için bir değiştirme programı başlattı.

  Görünene göre USB-C kabloları, yeni bir sorun ile daha karşı karşıyalar. Apple'ın yaptığı yeni bir duyuruda, geçtiğimiz yıl firma tarafından Nisan ve Haziran ayları arasında dağıtılan USB-C kabloları için Dünya çapında bir değiştirme programı başlatılmış durumda.

  Apple o kablolarını geri topluyor

  Kablo, 12 inçlik Retina Macbook ile beraber verilmekteydi ve Apple Store üzerinde de satılmaktaydı. Apple'ın söylediğine göre bu kabloların bir tasarım hatası sebebiyle aniden çalışmayı durdurmaları söz konusu. Bunun sonucunda MacBook'unuz şarj olmayabilir veya sorunlu bir kablo ile şarj edilirken, kesintili bir şekilde şarj olabilir.

  iPad Air 3 ve iPhone 5SE ne zaman geliyoriPad Air 3 ve iPhone 5SE ne zaman geliyor?

  Firma, bu sorunu ortadan kaldırmış durumda ve aylardır düzeltilmiş USB-C kabloları satıyor ancak ilk MacBook alıcıları, sorunlu bir kablo ile karşı karşıya kalmış durumda. 

  Apple, bu ay içerisinde MacBook alırken adresini Apple'a gönderen sorunlu alıcılar için yeni bir kablo kargolamış durumda. 

  Galaxy S7 ve Galaxy S7 edgein fiyatı belli olduGalaxy S7 ve Galaxy S7 edge'in fiyatı belli oldu

  Geri kalan kişilerin ise bir Apple Store'a gitmeleri veya Apple müşteri servisi ile iletişime geçmeleri gerekiyor. Ayrıca, orijinal kablosu sorunlu çıkan ve yeni bir kablo almak zorunda kalan kişiler için de para iadesi yapılması söz konusu olabilir.

  İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR: CASIO'NUN UNUTULMAZ SAATLERİ

  Etiketler: apple , şarj kablosu , macbook
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı