Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  Apple, iOS 5 ile kullanıcılarını çileden çıkarıyor

  Reuters
  14.10.2011 - 09:49 | Son Güncelleme: 14.10.2011 - 09:50

  Apple’ın en yeni iPhone işletim sistemi olan iOS5 birçok yeniliğe kapı açsa da, güncelleme süreci kullanıcılara sorun çıkarıyor.

  Çarşamba günü piyasaya sürülen yeni işletim sistemini alan kullanıcılar, eski sistemlerini iOS5 ile güncellemek için Apple dükkanlarına akın etmek zorunda kalıyor. Öte yandan, iOS5’i standart olarak bulunduracak iPhone 4S modeli bugün piyasaya sürülecek.

  iOS5 güncellemesi yapmak isteyen kullanıcılar, serverların aşırı yoğun olması, eksik kalan uygulamalar ve çok uzun indirme süreleri nedeniyle saç baş yoluyor. Dahası, güncelleme esnasında telefonlarının kilitlendiğini belirten kullanıcılar da var.

  Birçok Apple müşterisi “Error 3200” hata kodunun karşılarına çıktığını belirtirken, Apple mühendisleri yaşanan sorunun serverlarda aşırı yığılma yaşanmasından kaynaklandığını savundu. Çok fazla kullanıcının işletim sistemini güncellemeye çalıştığını belirten Apple, bu yüzden yazılım indirme süresinin 3 saati bile geçebildiğini belirtti.

  Teknoloji bloglarında ise Apple kullanıcılarına iOS 5 güncelleme derdinden kurtulmak için kısaca yeni iPhone 4S’i almaları tavsiye ediliyor.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı