Gündem Haberleri

  Apple, 1 GB iPod Nano’yu tanıttı

  Hürriyet İnternet
  09.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eğlence elektroniği devi Apple, başta gençler olmak üzere dünya çapında milyonlarca hayrana sahip taşınabilir müzik çaları iPod’un ince serisi olan Nano ailesine 1 GB hafızalı yeni bir üye ekledi. Yeni iPod Nano, daha ekonomik bir depolama alanı sunarken fiyat avantajı sağlıyor.

  Amerikalı eğlence elektroniği devi Apple, popüler iPod müzik çalarının Nano ailesine 1 GB depolama alanına sahip yeni bir sürüm ekledi. Hafifliği ve inceliğiyle bilinen Nano’ların bundan böyle 4 ve 2 GB’lık sürümlerinin yanı sıra 149 dolarlık 1 GB sürümü ekonomik alternatif olarak müzik tutkunlarına sunulacak. Yeni iPod sürümüyle Apple ayrıca, dijital müzik çalar piyasasında ne kadar ciddi olduğunu tekrar gösteriyor.

   

  ABD’de dijital müzik çalar piyasasının yüzde 70’ni elinde tutan Apple, neredeyse senenin her çeyreğinde yeni bir iPod piyasaya sürüyor. Dijital müzik çalar ailesini hızlı bir şekilde genişleten ve video oynatabilen iPod sürümleri de geliştiren şirket, dijital müzik indirme hizmeti iTunes ile de başarıdan başarıya koşuyor. iTunes hizmetine son olarak video arşivi de ekleyen Apple, bu yolla şu ana kadar 12 milyon video sattığını açıkladı.

   

  Apple ayrıca, iPod Shuffle’da fiyat indirimine gittiğini de yaptığı açıklamada duyurdu. iPod ailesinin giriş seviyesi olarak bilinen Shuffle ailesinin 512 MB’lık modeli bundan böyle 69, 1 GB’lık modeli ise 99 dolara satılacak.

   

  Apple yaptığı açıklamada ayrıca, iPod müzik çalarların, 2001 Ekim’inde piyasaya girdiklerinden bu yana dünya çapında 40 milyon sattığını belirtti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı