Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Appiah yandı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Topsuz alanda Emre Toraman’a kafa atmaya teşebbüs eden F.Bahçeli futbolcu, yardımcı hakem H.Emre Eyisoy’a /images/100/0x0/55eb5cf7f018fbb8f8bc49a9yakalandı. Eyisoy, Demirlek’i uyararak, Appiah’ı oyundan attırdı.

FENERBAHÇE, sezonun ilk maçında önemli bir fire verdi. Sarı lacivertlilerin Ganalı yıldızı Stephen Appiah, rakibine kafa attığı gerekçesiyle kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Appiah, en az 2 maç forma giyemeyecek.

Ganalı futbolcunun atılmasına neden olan pozisyon 31. dakikada gelişti. Emre Toraman, orta sahadaki bir ikili mücadele sırasında Appiah’ın ayağına kasten bastı. Bu pozisyonun ardından oyun devam ederken, iki futbolcu arasında tartışma çıktı. Hakem Bülent Demirlek’in sırtının dönük olduğu sırada Appiah ile Emre Toraman orta saha civarında birbirlerine horozlandı.

Tuncay uzaklaştırdı

Appiah
, rakibine önce kafa atma teşebbüsünde bulunup, ardından da eliyle vurur gibi yapınca, yardımcı hakem H. Emre Eyisoy, hakem Bülent Demirlek’i çağırıp, Appiah’ın kafa attığını söyledi.

Demirlek de bunun üzerine kırmızı kartını çıkardı. Karara çok sinirlenen Appiah, H. Emre Eyisoy’un üzerine yürümek istedi. Ancak araya giren Tuncay, Ganalı takım arkadaşını adeta yaka paça sürükleyerek Eyisoy’un yanından uzaklaştırdı.

Hakem Bülent Demirlek, raporunda Appiah’ın hareketini ’topsuz alanda kafa atma’ olarak yazarsa, Fenerbahçeli futbolcu 2 maç ceza alabilecek. Ayrıca Appiah’ın yardımcı hakemin üzerine yürüdüğü de belirtilirse bu ceza 3 maça kadar çıkabilecek.

Appiah: Emre bana ’pis zenci’ dedi

FENERBAHÇELİ Stephen Appiah, kırmızı kart görmesine neden olan Emre Toraman’la ilgili şok bir iddiada bulundu. Ganalı futbolcu, çıkan kırmızı kartın ardından yanına gelen kaptan Ümit Özat’a, "Bana pis zenci dediği için tartıştık" dedi. Ümit de Appiah’ın bu sözlerini hakem Bülent Demirlek’e aynen iletti. Fakat Demirlek, "Ben öyle bir şey duymadım" diyerek, kırmızı kart kararından dönmedi. Emre Toraman ise Appiah’ın iddiasını yalanlayarak, "Ben böyle bir şey söylemedim. Appiah bana sürekli küfür ediyordu. Buna son vermesi için kendisini uyardım" açıklamasını yaptı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler