« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Appiah para için kopuyor

Almanların ünlü kulübü Schalke 04, transferi için ısrarcı olduğu Stephen Appiah'la prensipte anlaştığını açıkladı. Almanya'dan gelen bu sürpriz gelişme sonrası Fenerbahçe Kulübü'nün Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği FIFA'ya şikayet dilekçesi hazırladığı öğrenildi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Zaman gazetesinde yer alan habere göre, Fenerbahçe, Juventus'tan 8 milyon Euro'ya transfer ettiği Appiah'tan kar yapmak amacında. Sarı-lacivertli yönetim, Schalke'den Ganalı oyuncu için 10 milyon Euro istiyor.
 
Başkan Aziz Yıldırım, hukuki işlerden sorumlu Asbaşkanı Şekip Mosturoğlu'nu bu konuda görevlendirirken, 'futbolcularının aklını çelmekten ve takım içinde huzursuzluk çıkarmaktan' ötürü Alman kulübünü FIFA'ya şikayet ettiği ifade edildi.

Appiah'ın huzursuzluğunun ve Schalke 04'e 'evet' demesinin ardında ise parasal sorunların olduğu ortaya çıktı. Fenerbahçe'nin 2006'da Athletico Madrid'den transfer ettiği Mateja Kezman'a bir yıl için ödediği 3 milyon Euro adeta başına dert oldu. Appiah'ın bu rakamı işaret ederek, aynı ücreti kendisinin de talep ettiği ifade edildi. Yine Alex de Souza da Kezman'a ödenen para kadar fiyat verilirse yeni sözleşmeye imza atacağını belirtmiş ve böyle iki yıllık anlaşma yapmıştı. Tuncay Şanlı da bu durumdan olumsuz etkilenip ayrılmıştı. 1,7 milyon Euro'ya oynayan Appiah'ın, Kezman'a ödenen para kadar ücreti cebine koyan Alex'i ve Roberto Carlos'un aldığı 4 milyon Euro'yu da örnek gösterip, 'Ben de istiyorum.' dediği öğrenildi. Ancak sözleşmesi zaten devam ettiğinden Başkan Aziz Yıldırım'ın dengeleri bozmamak adına Appiah'ın ücretinde artış yapmak istemediği kaydedildi. Bunun yanı sıra Roberto Carlos'la geçmişten gelen bir tanışıklığı olduğu vurgulanan Appiah'ın Avusturya'daki sıkı dostlukları da herkesi imrendirmişti. İki futbolcu Pyramide Hotel'de de aynı odayı paylaşmıştı. Carlos'un arkadaşlığı dahi Appiah'ı Fenerbahçe'de tutmaya yetmeyecek gibi.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler