Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Appiah out, Tümer in

GOL atarsın.. Gol de yersin.. Ligdir, yenilirsin, yenersin.. Ama ligin içinde her oyuncundan maksimum yararlanmak zorundasın..

Hele hele 8 milyon Euro verdiğin ve hemen her maçta yüzde yüze yakın bir performans aldığın bir oyuncun varsa onun gözünün içine bakarsın.. Sakatlanmasın, cezalı duruma düşmesin diye..

Appiah geçen sezonun en iyi yabancısıydı. Dünya Kupası’nda çok iyi oynadı. Teklifler aldı. Kafası karıştı. Bu sezona da iyi başladı. Ama yaptığı bir hatayla bir anda her şeyi alt üst etti. Profesyonellik dışı bir hareketle oyun dışı kaldı. Hareket çok mu sertti, rakip mi onu tahrik etti, o kadar önemli değil. Önemli olan bundan sonra alacağı ceza..

Appiah’ın kartı dün gecenin en önemli olayıydı. Tam da Tümer-Alex-Aurelio-Appiah dörtlüsü iyi ritm yakalamışken, tam da Tuncay zıpkın gibi bir gol atmışken Fenerbahçe bir anda şok oldu, eksik kaldı.

Serkan mükemmeldi

Serkan
’ın ikinci goldeki bindirmesi ve ortası nefisti. Ama Serkan attırdığı golün dışında sahanın en iyilerinden biriydi. Geçen sezonki PSV maçından sonra en iyi futbolunu dün gece oynadı. Diğer kanat için aynı şeyleri söylemek mümkün değil. Ümit bir türlü istenen kıvama gelemedi. Bazen iyi oynuyor, bazen çok kötü.. Dün Djalovic onun kanadından iki, üç kez geldi ve her seferinde tehlike yarattı.

Alex müthiş bir beyin. Ama ikili mücadelelerde kolay top kaybetmeye devam ediyor. Zico, mutlaka bu soruna çözüm bulmalı. Rakibin en kolay ve Fenerbahçe’yi en az adamla yakaladığı pozisyonlar Alex’in top kayıplarıyla başlıyor. Brezilyalı yıldızın kullandığı hemen her ölü top, attığı her pas tehlike yaratıyor. Gol noktalarında topla buluştuğu an affı yok.. Ama karşısında fizik gücü yüksek bir oyuncu olduğu zaman oyun direnci çabuk düşüyor. Zico bu soruna bir çare bulmalı ve Alex’i mümkün olduğu kadar orta alan kalabalığından kurtarmalı.

Atıyor, attırıyor

10 kişi kaldıktan sonra savunmaya çekilen ve biraz da Kiev maçını düşünerek oynayan F.Bahçe’de Tümer’in yaptığı katkı da çok fazla. Harika goller atıyor, attırıyor.. Hırsı ve çalışkanlığıyla da aldığı parayı hak edecek ve bu sezonun yıldızı olacak gibi gözüküyor.

Fenerbahçe lige iyi bir giriş yaptı yapmasına ama bunda Erciyes’in savunma anlayışının da büyük payı vardı. Mustafa Uğur dünyada artık böylesine açık oynayan savunmalar kalmadığını iyi bilmeli. Hakem Demirlek, yardımcısının uyarısıyla verdiği kırmızı kartı kartı maç boyu taşımış olacak ki, ilginç kararlar verdi. Yaptığı en büyük hata ise skor 2-0 iken Aurelio’nun Lazarov’u düşürmesine "devam" kararı vermesiydi.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI