Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Appiah görüşme odasında

Sarı lacivertli yönetim, Appiah ile masaya oturacak. Ganalı futbolcu ayrılmak istediğini dile getirirse, bonservisi için 10 milyon Euro talep etmeyi düşünen F.Bahçe, "Bu parayı getir, istediğin yere git" diyecek.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
FENERBAHÇE Yönetim Kurulu, Ganalı futbolcusu Stephan Appiah’ı görüşme odasına alıyor... Sezon sonunda ameliyat olan ve tedavisi devam ettiği için hala takımla birlikte çalışmalara katılmayan Ganalı yıldız hakkında basında çıkan transfer haberleri sarı lacivertli yönetimi ayaklandırdı. Avusturya kampına iki gün geç katılan ve sürekli tedavi gören Appiah’ın ne zaman sahalara döneceği henüz belli değil. Buna karşın çıkan transfer haberleri de yönetimi rahatsız etti.

Kararını soracaklar

Ganalı futbolcu ile bir çok kulübün ilgilendiği biliniyor. Almanya’nın ünlü kulübü Schalke 04, Appiah için resmi teklifte bulunup, Fenerbahçe ile bir pazarlık da yapmıştı. Appiah’ın bunun yanında her gün bir takıma gideceği konuşuluyor. Tüm bunların yanında sarı lacivertli kulüp ile iki yıllık sözleşmesi daha bulunan Appiah’ın yabancı basına açıklama yapması da yönetimi sinirlendiriyor. "Bizi istemeyeni, biz de istemeyiz" ilkesinden yola çıkan sarı lacivertli yönetim, Appiah’a bu konudaki kesin düşüncesini soracak.

Parayı getir ve git

Appiah
ayrılmak istediğini dile getirirse, karşı çıkılmayacak ancak bonservis bedelinde kesinlikle indirim yapılmayacak. İki yıl önce Juventus’tan 8 milyon Euro’ya alınan oyuncu için 10 milyon Euro fiyat biçen sarı lacivertli yönetim, "Bu parayı getir, istediğin yere git" diyecek. Bu durumda Appiah’ın yerine Şampiyonlar Ligi’nde takımı güçlendirecek yeni bir yabancı alınacak.

Kamp boyunca sempatik tavırlarıyla dikkatleri üzerinde toplayan ve yeni transfer Roberto Carlos ile kısa sürede uyum sağlayan Appiah’ın takım arkadaşlarıyla yaptığı görüşmelerde, "Bir an önce iyileşip takıma girmek istiyorum. Transfer haberleriyle ilgilenmiyorum" dediği öğrenildi. Yönetim yarın akşam bu konuyu görüşerek son noktayı koyacak.

Yabancı politikası

Appiah’
ın durumunun kesinleşmesi Fenerbahçe’nin yabancı kontenjanı ve transfer politikasına da ışık tutacak. Halen 8 yabancısı olan sarı lacivertli kulüpte 6+1 kontenjanı nedeniyle gönderilmeye en yakın aday Edmar de Souza olarak düşünülüyordu. Appiah giderse Fenerbahçe’nin yabancı kontenjanı konusunda izleyeceği yol da kesinleşecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz