« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Appiah 5 maç yok

Önceki akşam koltuk değnekleriyle İstanbul’a dönen yıldız oyuncu, Fenerbahçe’nin ağustos ayı içindeki 3 Süper Lig maçı ile Şampiyonlar Ligi 3. ön elemesindeki 2 kritik randevusunda forma giyemeyecek.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
ÖNÜMÜZDEKİ ay hem Süper Lig hem de Şampiyonlar Ligi eleme maçları ile birlikte yoğun bir tempoya girmeye hazırlanan Fenerbahçe, şok bir haberle sarsıldı. Geçen sezonun sonunda sol dizindeki sakatlığı nedeniyle ameliyat edilen Stephen Appiah’ın eylül ayına kadar sahalardan uzak kalacağı bildirildi. Önceki akşam İstanbul’a dönen ve Atatürk Havalimanı’na da koltuk değneğiyle indiği görülen Ganalı yıldız, sağ ayak kıkırdak dokusundaki yırtılma ve aşınma nedeniyle bir süre daha oynayamayacak.

Tedaviye devam

Türkiye’den ayrı kaldığı süre içinde hem ülkesi Gana’da hem de İtalya’da doktor kontrolünden geçen başarılı futbolcunun tedavisine burada da bir süre daha devam edilecek. Bugünkü kontroller sonrası Avusturya kampına götürülüp, götürülmeyeceği de netlik kazanacak olan Appiah, öngörüldüğü gibi eylül ayından önce sahalara dönemezse, 10 Ağustos’ta başlaması planlanan Süper Lig’in ilk 3 maçında ve 14-29 Ağustos tarihlerinde oynanacak Şampiyonlar Ligi 3. ön eleme turu karşılaşmalarında arkadaşlarını yalnız bırakacak.

Bu arada Ganalı yıldız, hakkında çıkan transfer haberlerinden bıktığını dile getirerek "Fenerbahçe’yi seviyorum. Burada mutluyum" dedi. F.Bahçe’nin resmi internet sitesinde, televizyonların sevilen komedi dizisi Avrupa Yakası’nın kahramanı Gaffur’u hatırlatırcasına "Yoksa siz beni sevmiyUr musunuz?" başlığıyla yayımlanan açıklamada, Appiah’ın transferiyle ilgili görüşlerine yer verildi.

Fener’le görüşecekler

Appiah
burada yaptığı açıklamada, "Bir defa benim ’Ben şuraya gidiyorum’ diyebilecek durumum yok. Çünkü kulübümle sözleşmem sürüyor. Ben Fenerbahçe’nin futbolcusuyum. O nedenle beni transfer etmek isteyen kulüpler önce Fenerbahçe ile görüşmek zorunda" dedi. Sezon sonunda bir ameliyat geçirdiğini hatırlatan ünlü futbolcu özetle şunları söyledi:

Ayrılmak istemiyor

"Çalışmalarıma tatilde de devam ettim ve Fenerbahçe için hazır hale geldim. F.Bahçe’yle sözleşmem sürüyor. Buradayım ve çalışmalara başlıyorum. Benim başka kulüplere gideceğim hep gündemde. Basın her gün beni bir başka kulübe transfer ediyor. Bu haberler nereden çıkıyor anlamıyorum. Basın benim hakkımda sürekli spekülasyon yapıyor. Bu tip haberlere cevap vermekten bıktım artık. Fenerbahçe’yi seviyorum. Burada mutluyum." Bunun dışında Fenerbahçe Kulübü de Appiah’ın takımdan ayrılma gibi bir talebi olmadığını ve Ganalı futbolcu için herhangi bir kulübün resmi teklifte bulunmadığını bildirdi. Sadi Kemal YAŞAR

GANALI GAFFUR:

’Siz beni sevmiyUr musunuz?’

Appiah, Fener’in sitesinde Avrupa Yakası’nın kahramanı Gaffur’u hatırlatan "Yoksa siz beni sevmiyUr musunuz?" ifadesini kullandı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler