Teknoloji Haberleri

TEKNOLOJİ

  App Store deneyimini Mac'e taşıyor

  Hürriyet Haber
  11 Ocak 2011 - 10:46Son Güncelleme : 11 Ocak 2011 - 10:46

  Mac App Store 1.000’i aşkın ücretsiz ve ücretli uygulamayla hizmete girdi.

  Mac App Store, devrim niteliğindeki App Store deneyimini tek bir adımda yeni uygulamalar bulabilmeniz, iTunes’u kullanarak onları satın alabilmeniz ve yükleyebilmeniz için Mac’e taşıyor. Mac App Store, Mac OS X v10.6.6’nın bir parçası olarak Yazılım Güncelleme yoluyla Snow Leopard kullanıcılarına sunuluyor.

  Apple’ın CEO’su Steve Jobs “1.000’den fazla uygulama ile Mac App Store muhteşem bir başlangıç yapıyor." diyor ve ekliyor: “Kullanıcıların, favori uygulamalarını keşfetmelerine ve satın almalarına olanak tanıyan bu yenilikçi yolu çok seveceklerini düşünüyoruz."

  Mac App Store Eğitim, Oyun, Grafik & Tasarım, Yaşam Tarzı, Üretkenlik, Yardımcı Hizmetler ve diğer kategorilerde uygulamalar sunuyor. Kullanıcılar yeni ve önemli uygulamalar arayabiliyor, en popüler olanları keşfedebiliyor, kişisel favorilerini görebiliyor, kategorilere ayırabiliyor, kullanıcı puanlamaları ve değerlendirmelerinin yanı sıra ücretli ve ücretsiz uygulamalar için en iyiler tablolarını inceleyebiliyor.

  Mevcut Mac favorilerinin yanı sıra Autodesk, Ancestry.com ve Boinx gibi geliştiricilerden tamamen yeni uygulamalar bulunuyor. Apple’ın popüler iLife'11 setinden iPhoto, iMovie ve GarageBand uygulamaları da App Store’da yer alıyor.

  Autodesk’in CEO’su Carl Bass “Profesyonel sınıfı resim ve çizim uygulamamız Autodesk SketchBook Pro'yu, piyasaya sürüldüğü ilk günde Mac App Store’a taşımaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Mac, iPhone ve iPad’de birden çok uygulama ile büyük bir başarıya ulaştık. Mac App Store’da SketchBook Pro’yu sunmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Böylece sanatçılar Mac’lerinde hızlı eskizlerden yüksek kalite sanat eserlerine kadar her şeyi kolaylıkla yaratabilecekler." diyor.

  Ancestry.com’un CEO’su Tim Sullivan “Mac App Store’da Ancestry.com Family Tree Maker uygulamasını sunarak insanların aile geçmişlerini keşfetmelerini daha da kolaylaştırıyoruz. Mac App Store, Mac platformunda yepyeni bir nesil başlatacak.” diyor.

  Boinx Software’ın CEO’su Oliver Breidenbach “Yeni Mac App Store’da ödüllü animasyon, video yapım ve fotoğraf yazılımımızı sunmaktan büyük bir heyecan duyuyoruz.” diyor ve ekliyor: “Mac App Store, tüketicilerin Mac için tasarlanmış bütün yenilikçi yazılımlara erişmesini hiç olmadığı kadar kolaylaştırıyor.”


   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı