Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Apo'nun mallarına tedbir konulsun

  Hürriyet Haber
  02 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 02 Mart 1999 - 00:01

  Bölücübaşı Abdullah Öcalan'ın, yargılanacağı davaya müdahil olarak katılmak isteyen avukatlar, İstanbul ve Ankara DGM'ye iletilmek üzere verdikleri dilekçelerinde şahsi servetinin 800 milyar olduğunu ifade eden Apo'nun yurtiçi ve yurtdışındaki banka hesapları ile malvarlıklarına tedbir konulmasını talep ettiler.

  Dün 12.00'de İstanbul DGM'ye gelen avukatlar Uğur Önder, Kadir Kartal ve Ömer Yeşilyurt, 50 avukatı temsilen müdahil taleplerini içeren dilekçeyi nöbetçi savcı Ercan Cengiz'e verdiler. Avukatların dilekçesi, davanın görüleceği Ankara 2 Nolu DGM'ye gönderilecek. Üç sayfalık dilekçede, Apo'nun bir hiç uğruna canlar yaktığını kaydeden avukatlar, idamla cezalandırılmasını ve Türkiye'de karara bağlanmamış ve devam eden tüm PKK davalarının birleştirilmesini istediler. Avukatlar, 187 şehit yakınından vekalet aldıklarını söylediler.

  ABD'YE GİTSİNLER

  Avukat Ömer Yeşilyurt, Apo'nun avukatlarını kastederek ‘‘Biz müdahil vekili olarak davayı provokate etmek isteyen ve ABD'den teminat bekleyen avukatlara sesleniyoruz. Eğer yüreğiniz varsa mahkemede bekliyoruz. Davayı provokate etmesinler. ABD'den destek bekliyorlarsa ABD'de avukatlık yapsınlar.Kamu vicdanını rahatlatacak karar mutlaka çıkacaktır'' dedi. Avukat Uğur Önder, karşı görüşten avukatların da müdahil olmak istediklerini belirterek ‘‘İçimize sızanları elemeye çalışıyoruz’’ dedi. Avukat Kadir Kartal ise ‘‘Aysbergin yüzde 20'si İmralı'da, geri kalanı yardım eden ülkelerdedir. Apo'nun cezası bellidir ve cezasını çekecektir’’ diye konuştu.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı