« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Apoel’e 1000 polis

UEFA Kupası ikinci ön eleme turu rövanş maçında Trabzonspor’un yarın Avni Aker’de ağırlayacağı Apoel için şehirde kuş uçurulmayacak. Dün akşam saatlerinde Trabzon’a gelen Kıbrıs Rum Kesimi ekibi için emniyet alarma geçti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Apoel karşılaşmasında 1000 güvenlik görevlisinin statta asayişi sağlayacak. Derbi maç uygulamasının gerçekleştirileceği kritik karşılaşmada 600 polis, 200 jandarma ve 200 özel güvenlikçi görev yapacak. Stadyuma bozuk para, çakmak ve metal eşya alınmayacak. Misafir takım seyircilerinin ve yöneticilerinin konaklayacağı şehir merkezindeki Usta Otel çevresi ve Taksim Alanı’nda da güvenlik artırıldı. Polis, 24 saat devriye gezecek. UEFA yetkililerinin de katılımıyla bugün son bir güvenlik toplantısı yapılacak.Yemek verecekler

Trabzonspor Yönetimi, G. Kıbrıs Rum Kesimi’nde kendilerini sıcak biçimde karşılayıp dostluk yemeği veren Apoel yöneticilerini aynı misafirperverlikle karşılamayı kararlaştırdı. Yönetim, bu akşam Apoel yöneticilerine bir yemek verecek. Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, Apoel maçına konsantre olduklarını ve turu rahat geçeceklerine inandıklarını söyledi. Sayitoğlu, "Trabzon sezona iyi başlayamadı. Ama bizim şu anda tek düşüncemiz, UEFA Kupası’nda fire vermemek. İyi bir kadromuz var. Apoel’i geçeriz. Futbolcuların ve teknik heyetin arkasındayız. Herhangi bir sorunumuz yok" diye konuştu.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler