Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Apo, ziyaretçi ve mektup bekliyor

  Hürriyet Haber
  28 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 28 Mart 1999 - 00:01

  İmralı'da yaklaşık 1.5 aydır tutuklu bulunan bebek katili Abdullah Öcalan'ı, yalnızlık korkusu sardı. Öcalan, avukatına kendisine 'ziyaretçi' ve 'mektup' gönderilmesini organize etmesi talimatını verdi. Öcalan'ın bu konuda avukatlarından Ahmet Zeki Okçuoğlu'na gönderdiği mektup, PKK çizgisinde Avrupa'da yayın yapan ‘Özgür Politika’ gazetesinin dünkü sayısında yayımlandı. Mektubun 19 Mart 1999 tarihinde İmralı Cezaevi 2'nci Müdürü'nün mührünü taşıdığı belirtilen bir zarf içinde gönderildiği kaydedildi.

  Gazete, bir süre önce okurlarına Öcalan'a mektup göndermeleri çağrısında bulunduklarını hatırlatırken, siyasi içerikli olmayan birkaç mektubun Öcalan'a ulaştığını yazdı. Mektubun Öcalan için dış dünya ile ilişki kurmanın en önemli aracı olduğu vurgulandı.

  İmralı'da canı sıkıldığı anlaşılan bölücübaşının mektuba attığı tarihten, günleri ve ayları karıştırdığı ortaya çıktı. Öcalan'ın, mektupta ‘14.4.999’ tarihini yanlışlıkla attığı dikkat çekerken, adresi belli olmasına karşılık kendisine mektup ulaşmamasını ve ziyaretçi olmamasını yadırgadığı görüldü. Adresinin açık ve herkes tarafından bilindiğini, avukatların ziyaretçi ve mektup işini organize edebileceğini kaydeden Öcalan'ın diğer avukatı Selim Okçuoğlu'nun neden yanına gelmediğini merak ettiği dikkat çekti.

  Avukata talimat

  Avukatım Sayın Ahmet Zeki Okçuoğlu'na, Mektup ve ziyaretçi geliş gidişlerinin ya teknik nedenlerden ya da mektup göndermek isteyenlerin olup olmamasıyla bağlantısını anlamış değilim. Normalde bazı mektupların ve ziyaretçilerin gelmesi gerekirdi. Çünkü adres açık ve herkes biliyor. Aslında bunu en iyi sizler düzenleyebilirdiniz. Sizden ricam, bundan sonra mektup göndermek isteyenlerle, gelmek isteyen ziyaretçi işlerini düzenlemenizdir. Gerek Avrupa'da, gerek ülkede mektup yazmak ve gelmek isteyenlere açık adresimi ve geliş tarzını bizzat takip ederek düzenlemelisiniz. Örnek olarak siz ve tanıdığınız bazıları hemen yazışabilir. Ayrıca Selim (Okçuoğlu) gelecekti, gelmedi. Diğer avukatlar sorununu da halletmenizi dilerim. Selamlarımla.

  İmralı Kapalı Cezaevi Müdürlüğüne.

  Abdullah Öcalan  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı