Dünya Haberleri

  AP'deki Rum vekiller itiraf etti: Kıbrıs sorunu kimsenin umurunda değil

  Ömer BİLGE / LEFKOŞA
  08.09.2014 - 17:18 | Son Güncelleme:

  Avrupa Parlamentosu’nun kıdemli Rum milletvekili Takis Haciyorgu, Kıbrıs sorunu ve Rumların, Avrupa Parlamentosu ve AB üst yönetiminde kimsenin umurunda olmadığını söyledi.

  Kıbrıs sorununu sadece kendilerinin gündeme getirmeye çalıştığını itiraf eden Haciyorgu, AB dönem başkanlığını yürüten İtalya’nın Dışişleri Bakanı Federica Mongherini’nin ülkesinin dönem başkanlığına ilişkin programını açıklarken, soru sormalarına rağmen Kıbrıs sorununa hiç değinmediğine dikkat çekti.

  'BU SORUN ÇÖZÜLMEZ'
  Haciyorgu, bu örneğin bile AB içinde Kıbrıs sorunuyla kimsenin ilgilenmediği ve umursamadığının göstergesi olduğunu söyledi. Kıbrıs Rum yönetiminde komünist AKEL milletvekili olan Haciyorgu, “Dramatik bir olay olmazsa Kıbrıs sorunu çözümsüz kalacak ve bölünmüşlüğe son vermek imkansız olacak” dedi.

  APdeki Rum vekiller itiraf etti: Kıbrıs sorunu kimsenin umurunda değil

  'ERDOĞAN’A BEL BAĞLAMAK SAFLIK OLUR'

  Avrupa Parlamentosu'nda Rumların iktidar partisi DİSİ’yi temsil eden Eleni Teoharus da Kıbrıs sorununun çözümü için Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan’a güvenmenin ‘saflık’ olacağını ileri sürdü. Rum lider Nikos Anastasiadis’i uyaran Eleni Teoharus, Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi nedeniyle Kıbrıs’ta tutum değiştirmeyeceğini ve Rumların daha tutarlı bir politika izlemesi gerektiğini belirtti.

  Etiketler: Takis Haciyorgu
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı