DENİZLİ HABERLERİ

Apartman ve sitelerin ortak kullanım alanlarında sigara yasağı

DHA
26.04.2017 - 11:13Son Güncelleme :
Apartman ve sitelerin ortak kullanım alanlarında sigara yasağı
DHA

DENİZLİ Valiliği İl Tütün Kontrol Kurulu'nun aldığı kararla, ildeki apartman ve sitelerin ortak kullanım alanları olan merdiven boşluğu, asansör, spor salonu, toplantı salonu gibi kapalı mekanlarında sigara ve tütün mamullerinin kullanımı yasaklandı.

Sağlık Bakanlığı'nın 2009/44 Sayılı Genelgesi doğrultusunda, Denizli Valiliği İl Kontrol Kurulu tarafından apartman ve sitelerin ortak kullanım alanları olan merdiven boşluğu, asansör, spor salonu, toplantı salonu gibi kapalı mekanlarında sigara ve tütün ürünlerinin kullanılması yasaklandı. Apartman ve sitelerin kapalı alanlarında sigara içilmesinin yasak olduğunu gösteren uyarı levhalarının asılması zorunlu hale geldi. Tütün denetleme ekipleri tarafından site ve apartmanlar kontrol edilerek karara uymayan yönetimlere işlem yapılacak. Ayrıca kapalı ortak alanlarda sigara içtiği tespit edilen kişilere de idari para cezası uygulanacak. Kentteki restoran, kafe, kahvehane gibi işletmelerde ise sigara içilmesi için ayrılmış açılır-kapanır alanlarda alanın sürekli açık durma zorunluluğu getirildi.

Deniz TOKAT / DENİZLİ, (DHA)

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Denizli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Denizli ilinden Apartman ve sitelerin ortak kullanım alanlarında sigara yasağı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Nisan 2017 tarihinde saat 11 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Apartman ve sitelerin ortak kullanım alanlarında sigara yasağı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı