Ege Haberleri

  Apandist bilmecesi

  Hürriyet Haber
  30.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ’de özel bir hastanede apandist ameliyatı olan avukat Melih Yanık’ın hayatı altüst oldu. Ameliyat sırasında yanlışlıkla kalın bağırsağının delindiğinin öne süren Yanık, basit bir apandist ameliyatı için gittiği özel hastanede hayatının karardığını belirtti.

  Yanık’ı ameliyat eden doktorlarından Genel Cerrah Doç. Dr. Fevzi Cahit İşli de, apandist ameliyatı sırasında hastanın kalın bağırsağını kesmesinin ya da delmesinin mümkün olmadığını söyledi.
  Yanık, 29 Temmuz 2010’da hastane doktorlarından Fevzi Cahit İşli tarafından ameliyat edildiğini, ameliyattan bir gün sonra ise taburcu edildiğini anlatarak, “Ameliyattan bir gün sonra taburcu olup evime döndüm. Eve dönünce ateşim yükseldi, ağrılarım arttı. Ameliyat olduğum hastaneye ambulansla yeniden götürüldüm. Bu sırada hastanedeki nöbetçi Cerrah Cengiz B. (Baskan) ‘Hiçbir şeyin yok. Gaz sıkışması var o yüzden rahatsızlandın’ diyerek beni muayene bile etmedi. Sabaha kadar hemşire gözetiminde hastanede kaldım. Vücudumda morarma başladı. Daha sonra ailem beni Pamukkale Ünivresitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nin acil servisine kaldırdı. Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde yapılan incelemede iç organlarının bağırsaktan sızan yaklaşık 2.5 kilo dışkıyla dolduğu anlaşıldı. Tekrar ameliyata alındım ve iç organlarım temizlendi” diye konuştu.
  5 aydır hasta
  Hastane ve doktorlardan şikayetçi olduğunu ve savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu söyleyen Yanık, “Basit bir apandist ameliyatı için gittiğim hastanede ölümden döndüm. ‘Ameliyattan 3 gün sonra denize girersin’ dediler, 5 aydır sağlığıma kavuşamadım” dedi.

  DOKTOR KONUŞTU

  Yanık’ı ameliyat eden doktorlarından Genel Cerrah Doç. Dr. Fevzi Cahit İşli de, apandist ameliyatı sırasında hastanın kalın bağırsağını kesmesinin ya da delmesinin mümkün olmadığını aktardı. Yaklaşık 30 dakika süren apandist ameliyatının oldukça başarılı geçtiğini belirten İşli, “Delinen bağırsak ameliyat sahasında değil. Kaldı ki, ameliyat esnasında kalın bağırsak delinmiş ya da yırtılmış olsa hasta ortalama 1 gün içerisinde ölürdü. Hasta, apandist ameliyatından 5 gün sonra Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde ameliyat oldu. Hasta, Ailevi Akdeniz Ateşi hastası. Bu hastalık damarlarda delinmeye yol açabilir, böbrekte de komplikasyonlar yapar, vaskülüt denilen rahatsızlık yaratır. Bağırsak bu rahatsızlık nedeniyle delinmiş olabilir” dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı