Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Apak da hayal kırıklığı

Göteborg’daki madalya umudumuz Eşref Apak ile Fatih Eryıldırım çekiç atmada başarılı olamayarak elendi. Apak, "Psikolojim bozuldu. İlk atışımdan sonra sahadan ayrılmayı bile düşündüm" dedi.

Mehmet ARSLAN
SON GÜNCELLEME
AVRUPA Atletizm Şampiyonası’nda hayal kırıklıkları sürüyor. İsveç’in Göteborg kentindeki şampiyonanın 3. gününde mücadele eden çekiç atmadaki iddialı isimlerimizden Eşref Apak ile Fatih Eryıldırım da başarılı olamayarak elendi. 2004 Olimpiyatı’nda bronz madalya kazanan sporcumuz Eşref Apak, ilk hakkındaki 70.17 metre attı, ancak diğer iki hakkında faul yaptı. Sporcumuz 77.50’lik baraja ulaşamadı ve 12 sporcunun yarıştığı B Grubu’nda 11. oldu. İlk iki hakkında faul yapan Fatih Eryıldırım ise 3. hakkındaki 67.54 metrelik atışı ile A Grubu’ndaki 11 sporcu arasında son sırayı elde etti.

Pistte üzerine büyük bir yorgunluk çöktüğünü ifade eden Eşref, "Eski yeni bütün teknikler birbirine girdi. Son antrenman atışım sonrası yoruldum, adeta bittim. İlk atışımdan sonra sahadan ayrılmayı bile düşündüm. Psikolojim bozuldu. Helsinki’de de aynısı olmuştu. Bu problemime bir çözüm bulunması lazım. Bunun için herkesin çalışması lazım" dedi.

Apak’ın açıklamaları üzerine GSGM Mehmet Atalay, Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi ve Eşref Apak kamp yaptıkları otelde acil bir toplantı yaptı. GSGM Atalay, "Eşref’in sıkıntılarını dinledik. Kararı verecek olan federasyondur. Alacakları karara saygılıyız. Desteğimiz her zaman sürecek. Sonuna kadar Apak’ın arkasındayız" dedi. Kamptan ayrılıp Türkiye’ye dönmesine izin verilen Apak bugün yurda dönecek. Bu arada erkekler 400 metre engellide piste çıkan Tuncay Örs, 50.89’luk derecesiyle serisinde 7. olarak elendi. Şampiyonada bugün Halil Akkaş 5 bin metre, Nevit Yanıt ile Esen Kızıldağ 100 metre engelli, Türkan Erişmiş 3 bin metre engelli, Selahattin Çobanoğlu da 800 metrede mücadele edecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz