Dünya Haberleri

  AP Başkanı’ndan sert eleştiri

  Celal ÖZCAN
  26.04.2016 - 09:11 | Son Güncelleme:

  Alman televizyon kanalı ARD’de önceki akşam “Mülteci anlaşması Avrupa’yı Türkiye’ye bağımlı mı kıldı?” sorusu tartışıldı.

  Programa Avrupa Parlamentosu Başkanı Martin Schulz, Almanya Başbakanlık Müsteşarı Peter Altmaier, Yeşiller Eşbaşkanı Cem Özdemir, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Mustafa Yeneroğlu ve Uluslararası Af Örgütü Almanya Temsilcisi Selmin Çalışkan katıldı.

  Martin Schulz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Türkiye’nin Avrupa’ya ihtiyacından çok, Avrupa’nın Türkiye’ye ihtiyacı olduğu sözlerini hatırlatarak, “Tam tersine Türkiye’nin Avrupa’ya daha çok ihtiyacı var. Türkiye otoriter bir devlet olma yolunda. Bunu çok tehlikeli buluyorum. Türkiye’ye zararı büyük” dedi.

  Mustafa Yeneroğlu ile Cem Özdemir arasında karşılıklı atışma yaşandı. Yeneroğlu, Özdemir’i “Seçimlerde desteklediğiniz HDP Başkanı ve milletvekilleri teröristlerin ailelerine başsağlığına gidiyor” diye suçladı.

  Cem Özdemir ise Türkiye’de Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştiren gazetecilerin tutuklandığını, ülkede korku havası yaratıldığını savundu. 

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı