ADANA HABERLERİ

Aosb, İnşaat Fuarında 351 Firmasını Temsil Etti

IHA
27.02.2015 - 09:59Son Güncelleme :

TÜRKİYE EKONOMİSİNİN LOKOMOTİFİ OLARAK ADLANDIRILAN İNŞAAT SEKTÖRÜNÜN ÖNEMLİ FİRMALARINI BULUŞTURAN 9. İNŞAAT TEKNOLOJİLERİ, İŞ VE İNŞAAT MAKİNELERİ, ALTYAPI, MÜTEAHHİTLİK HİZMETLERİ FUARI’NA ADANA HACI SABANCI ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ’NİN STANDI DAMGASINI VURDU.

IHA

Türkiye ekonomisinin lokomotifi olarak adlandırılan inşaat sektörünün önemli firmalarını buluşturan 9. İnşaat Teknolojileri, İş ve İnşaat Makineleri, Altyapı, Müteahhitlik Hizmetleri Fuarı’na Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nin (AOSB) standı damgasını vurdu. Bölge’de kurulu bulunan 351 firma, fuardaki “Türk Sanayisinin Güney’deki Üssü” sloganın yazıldığı stantta AOSB şemsiyesi altında temsil edildi.
EN AVANTAJLI YATIRIM BÖLGESİ
AOSB’nin “Türkiye’nin En Avantajlı Yatırım Bölgesi” olduğu temasının işlendiği stantta, bölgeyi tanıtıcı afişlere ve broşürlere de yer verildi. Adana-Ceyhan D-400 Karayolu üzerinde, Yakapınar ‘ın kuzeyinde tarıma elverişli olmayan 1590 hektar alan üzerine 1984 yılında temeli atılan Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi’nin, geçen sürede, yapılan alt ve üst yapı yatırımları, sanayiciye sağladığı olanaklar, ulaşım avantajları gibi faktörlerle Türkiye’nin örnek gösterilen OSB’si haline geldiği bildirildi.
HER SEKTÖRDEN FİRMA VAR
Tanıtım çalışmalarında, 351 firmanın faaliyet gösterdiğini, eksiksiz altyapısı, lojistik avantajları ve ucuz enerji imkanlarıyla yatırımcılar için cazibe merkezi konumunda olan AOSB’nin, tekstil, plastik, ambalaj, makine, çelik hasır, metal sanayi, inşaat, ahşap, otomotiv, mobilya, kimya, gıda, petrol ürünleri, döküm, boya ve ziraat sektörlerinde faaliyet gösteren dev bir sanayi üssü olduğu vurgusu yapıldı.
LOJİSTİK ÜSTÜNLÜK, UCUZ ENERJİ
Ziyaretçilere verilen bilgilerde, AOSB’nin dünyanın yeni enerji koridoru BTC’nin Ceyhan’daki terminaline, Yumurtalık Serbest Bölgesi’ne, havaalanına, Mersin Limanı’na ve Mersin Serbest Bölgesi’ne, İskenderun Limanı’na yakınlığına dikkat çekilip, otoyol ve demiryolu bağlantılarıyla lojistik olarak üstünlüğü anlatıldı. Stantta ayrıca, AOSB’nin sanayicisine kullandırdığı ucuz elektrik ve su imkanlarıyla Türkiye’de yatırım yapmaya en uygun sanayi bölgesi olduğunun altı çizildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Adana haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Adana ilinden Aosb, İnşaat Fuarında 351 Firmasını Temsil Etti hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Şubat 2015 tarihinde saat 09 59’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Aosb, İnşaat Fuarında 351 Firmasını Temsil Etti haberi güncellenecektir.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:55
 • Guneş
  07:37
 • Öğle
  12:44
 • İkindi
  15:15
 • Akşam
  17:31
 • Yatsı
  19:01
Sayfa Başı