AOL, internet gazetesi Huffington Post’u 315 milyon dolara aldı

Hürriyet Haber
08.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

Time Warner’dan 2009’da ayrılan internet portalı AOL (American Online), Amerikan internet gazetesi Huffington Post’u 315 milyon dolara satın aldı.

Ayda 25 milyon kullanıcının ziyaret ettiği Huffington Post online haber sitesinin satışına iki şirketin yönetim kurulları ve hissedarlarının onay verdiği açıklandı. Amerikan makamlarının da satışa onay vermesinin ardından yılın ikinci yarısından önce satışın resmileşmesinin beklendiği kaydedildi.
En büyük satın alması      
Anlaşma çerçevesinde sitenin kurucu ve genel yayın yönetmeni Arianna Huffington, Huffington Post Media Grubu’nun genel yayın yönetmeni kalacak. Huffington Post ve AOL internet sitesine bağlı Engadget, TechCrunch, Moviefone, MapQuest, Black Voices, PopEater, AOL Music, AOL Latino, AutoBlog, Patch ve StyleList internet siteleri de bu medya grubunun bünyesine katılacak. Huffington Post, AOL’in Time Warner’dan ayrılmasından bu yana satın aldığı en büyük şirket oldu.
Yeni medya yaratacak
AOL İcra Kurulu Başkanı Tim Armstrong, bu anlaşmanın, içerik, sosyal ağ ve tüketici deneyimlerini içinde toplayan yeni bir Amerikan medyası yaratacağını kaydetti. Armstrong, Nisan 2009’dan beri portali geniş bir haber portföyüne ulaştırmak için çalışıyor. AOL’un sitelerine daha fazla okuyucu çekerek reklam satışlarını artırmaya uğraşıyor. Armstrong aynı zamanda yüzlerce çalışanı da işten çıkarttı.
Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı