AOK Hessen’den Türkçe mini şube

Kazım DOĞAN / FRANKFURT
15.01.2015 - 14:05 | Son Güncelleme: 15.01.2015 - 14:04

Hastalık sigortası AOK Hessen, göçmen müşterileri için ‘Online mini şubeler’ açmaya başladı. Pilot proje olarak Frankfurt Bockenheim semtinde ve Frankfurt Başkonsolosluğu’nda yer alan şubeler, Türk müşterilerine sağlık ve bakım konularında hizmet vermeyi amaçlıyor.

Bockenheim semtinde Hülya Meydanı’nda, Frankfurter Verband Yaşlılar Bakım Merkezi’nde bulunan mini şube, her ayın ikinci haftasının Çarşamba günü öğleden önce açık olacak.

Frankfurt Başkonsolosluğu’nda bulunan şubeden ise her ayın üçüncü haftasının Çarşamba günü öğleden sonra hizmet alınabilecek.

AOK Hessen Kültürlerarası İletişim Koordinatörü Necati Suözer, Türk müşterilerin dil sorununu aşma konusunda mini şubelerin önemli işlevlerde bulunacağını söyledi.

İKİ DİLLİ HİZMET SUNACAK

Frankfurt Verband Yaşlı Bakım Merkezi’nde yeni şubeyi Oliver Jochen (AOK), Cansu Aktaş (AOK) ve Jane Junker (Frankfurter Verband) ile birlikte tanıtan Suözer, dilin hizmet alma konusunda önemli bir etken olduğunu vurguladı.

Necati Suözer, “Almanya’da ilk iki dilli online mini şubeyi açtık. Müşterilerimizin sıkıntıların en aza indirmeye çalışıyoruz. İnsan kendi dilinde, aynı topraklardan gelen birisi tarafından bilgilendirildiği zaman kendini daha iyi hissediyor. Türk kökenli danışmanlar vatandaşlarımız için önemli bir avantajdır” diye konuştu.

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı