Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak? 2017 AÖF bahar dönemi sınav soruları

  Hürriyet Haber
  03.05.2017 - 15:15 | Son Güncelleme: 03.05.2017 - 15:16

  AÖF sonuçları için geri sayım başladı. 29-30 Nisan tarihlerinde gerçekleşen Açıköğretim Fakültesi bahar dönemi sınavında çıkan soruların ve cevap anahtarının yayınlanması ardından gözler sonuçlara çevrildi. Sisteme kayıtlı olan öğrenciler, 2017 AÖF sınav sonuçlarını online sistem üzerinden görüntüleyebilecekler. Peki, AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?

  AÖF soru ve cevaplarını yüz binlerce öğrenci merakla bekliyordu. 29-30 Nisan tarihlerinde düzenlenen Açıköğretim AÖF bahar dönemi sınav soruları ve cevapları yayımlandı. AÖF, sınav soruları ve cevapları ile öğrenciler doğru ve yanlışlarını kontrol etmeye başladılar. Öte yandan öğrenciler AÖF sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını da merak ediyorlar. Peki, AÖF sonuçları ne zaman açıklanacak?

  AÖF SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  4 yanlışın 1 doğruyu götürdüğü yeni düzenlemenin yer aldığı ikinci sınav mahiyeti taşıyan AÖF 2. dönem sınavları, herhangi bir aksilik olmaması halinde 15 gün içerisinde öğrencilerle paylaşılacak. AÖF sonuçlarına dair resmi bir açıklama yer almamaktadır. Ancak öğrenciler, sınav sonuçlarını AÖF öğrenci otomasyonu sistemi aracılığıyla takip edebilirler.

  AÖF SINAV SORU VE CEVAPLARI AÇIKLANDI

  29-30 Nisan tarihlerinde düzenlenen Açıköğretim AÖF bahar dönemi sınav soruları ve cevapları yayımlandı. Peki, AÖF soru ve cevaplarına nereden ulaşılabiliyor? Sınav takvimi, sınav öncesi uyarılar ve sınava dair pek çok detayı bünyesinde barından Anadolu Üniversitesi, AÖF kampüs uygulamasıyla geçmiş soru ve cevaplarına ulaşılmasına olanak sağlıyor. Sınavlarını değerlendirmek ve AÖF sonuçlarına dair bir öngörüde bulunmak isteyen öğrenciler, TCKN ve şifreleri sayesinde AÖF kampüs uygulamasından faydalanabiliyor.

  SORULAR VE CEVAPLARA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  AÖF CEVAP KAĞIDI PUANLAMASI NASIL YAPILACAK?

  Puanlama işlemi, komisyon üyeleri tarafından ortak kararlar ile hazırlanmış olan dereceli puanlama anahtarına göre yapılacaktır. Aday tarafından cevap kağıdına yazılan ve istenilen bilgi dışında kalan yorumlar değerlendirmeye alınmayacak ve puanlama işlemi yapılmayacaktır. Açık uçlu sorular öğrencilerin bilgilerini hangi derecede ifade edebileceklerine bağlı şekilde 5 seviyede puanlanacaktır. Açık uçlu bir soru için alınabilecek en yüksek puan, iki tane seçmeli sorudan alınabilecek puana eş değer olacaktır.

  AÖF NOT SİSTEMİ

  Anadolu Üniversitesi AÖF vize ve final sınavları sonucu, alınan notun en az 100 üzerinden 35 olması, dersi başarılı olarak geçmenizi sağlıyor. Bunun haricinde, 84 ve 100 arası not alan öğrenciler AA, 77-83 arası not alan öğrenciler AB, 71 ve 76 arası not alan öğrenciler BA, 66 ve 70 arası not alan öğrenciler BB, 61 ve 65 arası not alan öğrenciler BC, 56 ve 60 arası not alan öğrenciler CB, 50 ve 55 arası not alan öğrenciler ise CC harfiyle derslerinden geçiyor. Koşullu olarak geçme notları ise 46 ve 49 arası CD, 40 ve 45 arası notlar DC, 33 ve 39 arası notlar ise DD olarak harflendiriliyor.

  AÖF AÇIK UÇLU SORU SİSTEMİ NASIL OLACAK?

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı