Eğitim Haberleri

EĞİTİM

  AÖF sınav soruları ve cevapları yayınlandı!

  Hürriyet Haber
  20.04.2016 - 10:06 | Son Güncelleme: 20.04.2016 - 10:07

  AÖF sınavları hafta sonu gerçekleşti. 16-17 Nisan tarihlerinde yapılan AÖF sınavlarının soruları ve cevapları yayınlandı. Sonuçlar ne zaman açıklanacak? AÖF sınav soruları ve cevaplarını kontrol etmek için haberimizde yer alan linke tıklayabilirsiniz.

  AÖF 16-17 Nisan tarihlerinde yapılan ara sınavları soruları ve cevapları dün yayınlandı. AÖF soruları ve cevaplarını kontrol etmek isteyen öğrenciler haberimizde yer alan linke tıklayarak sisteme giriş yapabilir.

  AÖF SORULARI VE CEVAP ANAHTARLARI YAYINLANDI

  Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültesi öğrencilerinin sınav soruları ve cevap anahtarları sınavın yapıldığı günü takip eden üç iş günü içerisinde Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sisteminden yayınlanmaktadır. http://sinav.eogrenme.anadolu.edu.tr adresinden Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sınav Yayınlama Sistemine erişebilirsiniz.

  AÖF SINAV SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLA

  ARA SINAV NOTUNUN BAŞARI NOTUNA KATKISI NE KADAR?

  Açıköğretim sistemine göre öğretim yapılan programlarda (İngilizce Öğretmenliği Lisans Programında İngilizce okutulan dersler ve ödevi olan dersler hariç) yapılan sınavlar sonucunda alınan notların, başarı notuna katkı oranları; ara sınav notunun % 30’u, dönem sonu sınav notunun %70’tir.
  Bir Dersin Başarı Notu = (Ara Sınav Notu X %30) + (Dönem Sonu Sınav Notu X %70) değerlerinin toplamı ile hesaplanır.

  Örneğin; “Çağdaş Felsefe” dersinin ara sınavında 60, dönem sonu sınavında 80 alan bir öğrencinin başarı notu şu şekilde hesaplanmaktadır.
  Başarı Notu = (60 X %30) + (80 X %70) => Başarı Notu = 18 + 56 => Başarı Notu = 74

  AÖF SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  AÖF sınav sonuçları sınav tarihinden itibaren 15 gün sonra sistemde yayınlanıyor. Sınav sonuçlarını görüntülemek isteyen öğrenciler AÖF sistemine giriş yaparak sonuçlarını sorgulayabilirler.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı