Eğitim Haberleri

  AÖF sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? 2017 AÖF sonuçları

  Hürriyet Haber
  10.05.2017 - 14:49 | Son Güncelleme:

  AÖF sonuçları için sınava katılım gösteren adayların beklentisi devam ediyor. On binlerce kişinin merakla araştırdığı 2017 AÖF sonuçları, sınava katılım sağlayan vatandaşlar tarafından araştırılmaya devam ediyor. Bahar dönemi sınav sonuçlarında elde edecekleri puanı merak eden adaylar, 2017 AÖF sonuçları konusunda Anadolu Üniversitesi'nin yapacağı açıklamayı bekliyor. İşte, milyonlarca vatandaşın merakla araştırdığı konunun detayları

  2017 AÖF bahar dönemi sınav sonuçları ne zaman açıklanacağı yüz binlece Açıköğretim Fakültesi öğrencisi tarafından merak edilen konular arasında yer aldı. 4 yanlışın 1 doğruyu götürdüğü yeni düzenlemenin yer aldığı ikinci sınav mahiyeti taşıyan AÖF 2. dönem sınavlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili bilgi verildi. Öte yandan 29-30 Nisan tarihlerinde düzenlenen Açıköğretim AÖF bahar dönemi sınav soruları ve cevapları yayımlandı. Peki, 2017 AÖF bahar dönemi sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, AÖF soru ve cevapları.

  AÖF SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

  4 yanlışın 1 doğruyu götürdüğü yeni düzenlemenin yer aldığı ikinci sınav mahiyeti taşıyan AÖF 2. dönem sınavları, herhangi bir aksilik olmaması halinde 15 gün içerisinde öğrencilerle paylaşılacak. AÖF sonuçlarına dair resmi bir açıklama yer almamakla birlikte sonuçların en geç 15 Mayıs tarihinde açıklanması öngörülmektedir. Ancak öğrenciler, sınav sonuçlarını AÖF öğrenci otomasyonu sistemi aracılığıyla takip edebilirler. 

  AÖF SINAV SORU VE CEVAPLARI AÇIKLANDI

  29-30 Nisan tarihlerinde düzenlenen Açıköğretim AÖF bahar dönemi sınav soruları ve cevapları yayımlandı. Peki, AÖF soru ve cevaplarına nereden ulaşılabiliyor? Sınav takvimi, sınav öncesi uyarılar ve sınava dair pek çok detayı bünyesinde barından Anadolu Üniversitesi, AÖF kampüs uygulamasıyla geçmiş soru ve cevaplarına ulaşılmasına olanak sağlıyor. Sınavlarını değerlendirmek ve AÖF sonuçlarına dair bir öngörüde bulunmak isteyen öğrenciler, TCKN ve şifreleri sayesinde AÖF kampüs uygulamasından faydalanabiliyor.

  SORULAR VE CEVAPLARA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ

  AÖF CEVAP KAĞIDI PUANLAMASI NASIL YAPILACAK?

  Puanlama işlemi, komisyon üyeleri tarafından ortak kararlar ile hazırlanmış olan dereceli puanlama anahtarına göre yapılacaktır. Aday tarafından cevap kağıdına yazılan ve istenilen bilgi dışında kalan yorumlar değerlendirmeye alınmayacak ve puanlama işlemi yapılmayacaktır. Açık uçlu sorular öğrencilerin bilgilerini hangi derecede ifade edebileceklerine bağlı şekilde 5 seviyede puanlanacaktır. Açık uçlu bir soru için alınabilecek en yüksek puan, iki tane seçmeli sorudan alınabilecek puana eş değer olacaktır.

  AÖF NOT SİSTEMİ

  Anadolu Üniversitesi AÖF vize ve final sınavları sonucu, alınan notun en az 100 üzerinden 35 olması, dersi başarılı olarak geçmenizi sağlıyor. Bunun haricinde, 84 ve 100 arası not alan öğrenciler AA, 77-83 arası not alan öğrenciler AB, 71 ve 76 arası not alan öğrenciler BA, 66 ve 70 arası not alan öğrenciler BB, 61 ve 65 arası not alan öğrenciler BC, 56 ve 60 arası not alan öğrenciler CB, 50 ve 55 arası not alan öğrenciler ise CC harfiyle derslerinden geçiyor. Koşullu olarak geçme notları ise 46 ve 49 arası CD, 40 ve 45 arası notlar DC, 33 ve 39 arası notlar ise DD olarak harflendiriliyor.

  AÖF SINAV TARİHLERİ

  Bahar Dönemi Ara Sınavı*20 - 21 Mayıs 2017
  Bahar Dönemi Dönem Sonu Sınavı*08 - 09 Temmuz 2017
  2016-2017 Üç Ders Sınavı*13 Ağustos 2017
  2017 Batı Avrupa Programları Seçme Sınavı*08 Temmuz 2017
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı