Eğitim Haberleri

  AÖF’de bazı derslere muafiyet getirildi

  Hürriyet Haber
  21.08.2014 - 12:19 | Son Güncelleme:

  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakülteleri’nde 2014-2015 öğretim yılı güz döneminden itibaren bazı dersler için muafiyet uygulanacağı açıklandı.

  Yeni düzenlemeye göre Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (III), Türk Dili (III), Yabancı Dil (III) ve Temel Bilgi Teknolojileri (III) dersleri için muafiyet verilecek. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri’nden daha önce dersleri alan ve başarılı olanlarla, bunlar dışındaki bir yükseköğretim programından daha önce ilgili dersleri alarak başarılı olan öğrenciler de muafiyetten faydalanabilecek.
  Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri’ne ilk kez kayıt yaptıracak öğrenci kayıt esnasında, Bu fakültelerde kayıtlı öğrenciler ise 20-29 Ağustos tarihleri arasında muafiyetten yararlanmak için başvurabilecek.
  Öğrencilerin bu haktan yararlanabilmeleri için yükseköğretim programlarından mezun olanlar mezuniyet belgesini (geçici mezuniyet belgesi, diploma vb. onaylı fotokopisi), kayıtlı veya kaydı silinmiş olanlar ile lisans programından kaydını sildirip önlisans diploması alan öğrenciler de Muafiyet Talep Formu’nun çıktısını alarak ilgili fakülte veya yüksekokuldan onaylattığı formu ve belirtilen dersleri alıp başarılı olduğunu gösteren resmi bir yazıyı AÖF bürosuna teslim etmeleri gerekiyor.
  Not durum belgeleri ise bu süreçte kabul edilmeyecek.

  Etiketler: ders , başarı
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı