ANKARA HABERLERİ

AOÇ’de gelecek yıl restorasyon dönemi

Hürriyet Haber
28.06.2010 - 00:00Son Güncelleme :

Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) Müdürü Ömer Bülent Arslan, çiftliğin bundan böyle kültür ve sanat mekanı haline geleceğini belirterek, “Şu anda mekana yakışmayan, harabe haldeki iki eseri restore ettirip, kullanıma açacağız” dedi.

Hürriyet Haber

Arslan, Atatürk’ün vasiyetine uygun hareket ettiklerini ve AOÇ’yi bundan böyle Ankara’yı ziyarete gelenlerin uğrak yeri haline getirileceğini kaydetti. Arslan şöyle devam etti:

Restorasyon 2011’de

“Çiftlik içinde atıl durumda iki eser var. Biri, Alman Büyükelçiliği olarak kullanılan Alman Evi, diğeri ise hamam. Bu iki yapının restorasyonu için Hacettepe Üniversitesi ile anlaştık. ODTÜ Mimarlık Fakültesi de projeye destek verecek. Hamam bu yıl içinde, Alman Evi ise 2011’de restore edilmeye başlanacak.

Sadece kokoreç değil

Hamamı, özellikle heykellerin sergilendiği bir sanat galerisi, Alman Evi’ni de Devlet Konuk Evi olarak kullanmayı pla,nlıyoruz. AOÇ sadece, kokoreç ve köfte yenen bir yer olarak anılmayacak. Atatürk’ün vasiyetine uygun olarak kültür sanat mekanı olacak.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde AOÇ’de gelecek yıl restorasyon dönemi haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı