ANKARA HABERLERİ

AOÇ’de ad tartışması

Hürriyet Haber
20.09.2014 - 01:09Son Güncelleme :

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan bir kararda geçen ‘Yenimahalle Orman Çiftliği’ ifadesine Mimarlar Odası’ndan, “Literatürden Atatürk Orman Çiftliği’ni çıkarıyorlar” tepkisi geldi. Büyükşehir Belediyesi, ifadenin sehven yazıldığını açıklayarak, “Kimse öküz altında buzağı aramasın” cevabını verdi.

Hürriyet Haber

Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 12.09.2014’te almış olduğu 1671 numaralı kararda geçen “Yenimahalle Orman Çiftliği” ifadesine tepki gösterdi. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan, Meclis kararında Atatürk Orman Çiftliği’nin adının değiştirildiğini iddia ederek, “Literatürden Atatürk Orman Çiftliği ismini çıkarmak istediklerinin belgesidir” dedi. Candan, söz konusu kararda ‘Yenimahalle Orman Çiftliği Başbakanlık Yerleşkesi’ şeklinde yazıldığını belirterek, “Büyükşehir Belediyesi plan değişikliği kararıyla darbe yapmış görünüyor. Yenimahalle Orman Çiftliği diye bir şey yok” diye konuştu.

DEĞİŞTİRİLMESİ SÖZ KONUSU DEĞİL

Büyükşehir Belediyesi’nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, “Atatürk Orman Çiftliği” isminin değiştirildiği iddialarının, kesinlikle doğru olmadığını, verilen bir önergede “Yenimahalle” isminin sehven yer aldığı belirtilerek, şöyle denildi:

“Ne Atatürk Orman Çiftliği ismi değiştirilmiş, ne de bu yönde bir düşünce oluşmuştur. Bir yanlış yazımın ajite edilmesi de ayrıca üzüntü vericidir. Atatürk isminin, böylesine sehven bir olayda kirli ideolojiye alet edilmesi utanç vericidir. Atatürk Orman Çiftliği’nin (AOÇ) adının değiştirilmesi kesinlikle söz konusu değildir. Atatürk Orman Çiftliği ismi, Atatürk Orman Çiftliği olarak devam ediyor ve edecektir. Kimse öküz altında buzağı arayışına çıkmasın.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden AOÇ’de ad tartışması hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Eylül 2014 tarihinde saat 01 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça AOÇ’de ad tartışması haberi güncellenecektir.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   05:15
  • Guneş
   06:53
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   15:49
  • Akşam
   18:15
  • Yatsı
   19:42
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı