MERSİN HABERLERİ

Anumar çileği için fiyat anlaşması yapıldı

DHA
21.03.2017 - 12:57 |Son Güncelleme :
DHA

 


Mithat ÜNAL/ ANAMUR(Mersin), (DHA)-MERSİN'in Anamur İlçesi'nde ünetilen çilek fiyatının başka yerlerdeki fiyatlardan yarı yarıya düşük olmasına gösterilen tepki üzerine üreticiler ile komisyoncular fiyat belirleme konusunda ortak mutabakat metni imzalandı.
Belediye Başkanı MHP'li Mehmet Türe'nin başkanlığında, Belediye Meclisi'nde Ziraat Odası, Ziraat Mühendisleri Odası, Tarım İlçe Müdürlüğü, Hal Komisyoncuları Derneği ve Hal Müdürlüğünün oluşturduğu 5'er kişilik heyet toplandı. Burada bir konuşma yapan Belediye Başkanı Mehmet Türe, . Anamur çileğinin aroması ve tadı ile yüksek kalitede bir ürün olduğunu söyledi. Başkan Türe, kalitenin yüksek tutulması halinde Anamur halinde çilek piyasasının daha yüksek tutulacağı sözünü verdi.
Toplantının ardından Belediye Başkanı Mehmet Türe, Anamur Komisyoncular Derneği Başkanı Orhan Yıldız, Hal Müdürü Kılıç Arslan Oğuz, Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Mustafa Güngör, Ziraat Odası Meclis Üyesi Nadir Şahın ve İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdür Vekili Oğuzhan Turgut tarafından mutabakat metni imzaladı. Metinde iyi ürüne iyi fiyat verilmesi kararı alınırken tavan ve taban fiyatları belirlenirken komşu kentlerden de araştırma yapılarak fiyat belirlenmesi uygun bulundu.
Ayrıca, komisyoncular, muhatap bulabilmek için Çilek Üreticileri Birliği kurulmasını talep ettiler.

MÜ(AŞ/OA/ )(21.3.2017,FOTOĞRAFLMI-GÖRÜNTÜ)

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Anumar çileği için fiyat anlaşması yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Mart 2017 tarihinde saat 12 57’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Anumar çileği için fiyat anlaşması yapıldı haberi güncellenecektir.

MERSİN NAMAZ VAKİTLERİ

14 Kasım 2019, Perşembe
 • İmsak
  05:49
 • Güneş
  07:11
 • Öğle
  12:31
 • İkindi
  15:17
 • Akşam
  17:41
 • Yatsı
  18:58
Sayfa Başı