« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antrenörün kalbi durdu

Macaristan'da son aylarda yaşanan futbolcu ölümlerinin ardından şimdi de genç bir futbol antrenörü yaşamla savaş veriyor.

A.A
SON GÜNCELLEME

Macaristan'da son aylarda  yaşanan futbolcu ölümlerinin ardından şimdi de genç bir futbol antrenörü yaşamla savaş veriyor.

Macaristan'ın Üçüncü Lig takımlarından Zsambek'in çalıştırıcılığını yapan  30 yaşındaki Macar antrenör Andras Bösze antrenmanda kalp krizi geçirdi. Takımını  hafta sonu yapacağı lig maçına hazırlarken yaptırdığı antrenmanda kalbi duran  Bösze, sahaya çağrılan ambulans doktoru tarafından yapılan suni teneffüsle  yeniden hayata döndürüldü.

Macaristan Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, genç  antrenörün hastanede tedavi altında olduğu, solunum cihazına bağlı olarak nefes alabildiği, doktorların yoğun çabasıyla antrenörün hayatta kalmasına çalışıldığı  bildirildi.

Macaristan'da son yıllarda yeşil sahalarda ölen futbolcu sayısındaki artış nedeni ile futbol kulüplerinin futbolcularını çok daha sık sağlık  kontrolünden geçirerek önlem almaya başladı.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler