« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antrenörü olmadan Nadal’ı devirdi

Dünyanın en iyi tenisçileri sıralamasında 10. sırada yer alan Rafael Nadal, Wimbledon'a erken veda etti.
Aynur TATTERSALL/DHA
SON GÜNCELLEME

İngiltere'nin başkenti Londra'da devam eden Wimbledon Tenis Turnuvası'nda tek erkeklerde dünyanın 77 numarası olan Dustin Brown ile korta çıkan Rafael Nadal 7-5, 3-6 ,6-4 ve 6-4'lük setlerle yenilerek 3-1 mağlup oldu ve turnuvaya erken veda ederek taraftarlarını üzdü.

Merkez kortta oynanan ve 2 saat 33 dakika süren karşılaşmada Rafael Nadal, 9 ace, 42 winner, 3 çift hata ve 15 basit hata ile, Alman raket ise 13 ace, 58 winner, 5 çift ve 24 basit hatayla oynadı.

BROWN İLGİNÇ SAÇ STİLİ İLE DİKKAT ÇEKİYOR

Kariyerinde bugüne kadar 10 grand slam turnuvasında mücadele eden Brown, 2010 ABD Açık ve 2013 Wimbledon hariç ilk turda elendi. ABD Açık’ta ikinci tura çıkan 30 yaşındaki tenisçi, Wimbledon’da ise üçüncü tura kadar yükselerek kariyerinin en iyi başarısını yakaladı.

Solak tenisçilere karşı oynadığı son 9 maçtan sadece 2’sini kazanan Brown, Wimbledon’da antrenörsüz mücadele eden tenisçiler arasında yer alıyor. Babası Jamaikalı, annesi Alman olan Brown, 2010 yılında Alman vatandaşlığına geçti. Birçok tenisçiye göre değişik saç stiliyle dikkati çeken Brown, ebeveynlerinin hediye ettiği karavanla, 2004-2007 yılları arasındaki Avrupa turnuvalarına gitti.

Antrenörü olmadan Nadal’ı devirdi

Brown, Nadal’ı eleyerek Murray’nin şampiyonluk yolundaki muhtemel güçlü rakiplerinden birini de turnuva dışında bırakmış oldu. Murray ve Nadal’ın çeyrek finalde eşleşme ihtimali bulunuyordu. Maçtan sonra kısa bir açıklama yapan Alman tenisçi, "Merkez kortta ilk kez oynadım, bu benim için biraz ürkütücüydü, Kaybedecek bir şeyim olmadığı için elimden geleni yaptım. Konsantrasyonumu en yüksek seviyede tutmaya çalıştım. Nadal’a karşı oynarken, en iyi performansınızı ortaya koymak zorundasınız" diye konuştu.

Brown, ikisi Wimbledon’da olmak üzere toplam 14 grand slam şampiyonluğu bulunan Nadal’ı korttan ayrılmadan önce bekleyerek rakibine saygı gösterdi. Alman tenisçi, karşılaşmayı 13 ace, 58 winner, 5 çift ve 24 basit hatayla tamamlarken, Nadal, 9 ace, 42 winner, 3 çift ve 15 basit hatayla oynadı.