« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antrenörlerden tepki geldi

Türkiye Kadınlar Basketbol Ligi'nde, bazı antrenörler bir haftada 3 maç oynatılmasına tepki gösterdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Mersin Büyükşehir Belediyesi, dün yaptığı karşılaşmada İstanbul Üniversitesi'ni 72-68 yenerek, hedeflediği Türkiye Kupası'na katılma hakkını elde etti. Antrenör Zafer Kalaycıoğlu, yaptığı değerlendirmede, Türkiye Kupası'na katılma hakkını elde ettikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Devreyi daha iyi yerde tamamlamayı arzu ettiklerini, ancak bunun lig başında aldıkları mağlubiyetler nedeniyle gerçekleşmediğini belirten Kalaycıoğlu, pazar günü sahalarında yapacakları Ceyhan Belediyesi maçı ile ikinci yarıya başlayacaklarını kaydetti.

Yılbaşı tatilinde yabancı oyuncuların ülkelerine gidip aileleri ile birlikte olduğuna işaret eden Kalaycıoğlu, “Yabancı oyunculara tanınan ayrıcalığın Türk oyunculara da verilmesini istiyoruz. Yılbaşında yabancılar ülkelerine kadar gidip tatillerini yapıyorlar, ama ayrıcalık Türk oyunculara sağlanmıyor. Mesela dini bayramlarda ara verilmiyor, ama yılbaşında bu yapılıyor” dedi.

İstanbul Üniversitesi antrenörü Alper Durur da Mersin Büyükşehir Belediyesi karşısında iyi oynadıklarını, ancak rakiplerinin tecrübesiyle maçı kazandığını söyledi.

Zor bir dönemden geçtiklerini, buna karşın 7 günde 3 maç yapmak zorunda kaldıklarını ifade eden Durur, bunun ikisini deplasmanda olduğuna dikkati çekerek, şöyle konuştu:
“Bu çocuklara yazık. Bu programı değiştiremeyenler ya da böyle organize edenler biraz daha düşünmeli. Biz, bir haftada yaklaşık 2 bin 800 kilometre yol yapacağız. Bu çocuklardan bir tanesi sakatlanırsa bunun sorumluluğunu kim alacak? Organizasyon yapılırken birinci sırada sporcu sağlığının korunması gerekiyor. Federasyonun, 14 gün ara olup da 7 güne 3 maç sıkıştırması gereksiz. Bu en azından 10 güne yayılabilirdi.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler