« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Antrenör olarak Terim'i hiç yenememiştim"

Bursaspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, "Bursaspor deplasmanda Trabzonspor'u hiç yenemedi. Bu, takım üzerinde baskı yaratıyor mu?" sorusunu yanıtladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Ertuğrul Sağlam, Özlüce Tesisleri'ndeki antrenman öncesinde düzenlediği basın toplantısında, Galatasaray maçında soğuk havaya rağmen kadın ve çocuk taraftarların takıma büyük destek verdiğini ve statta güzel bir ambiyans oluşturduklarını söyledi.

DİVAN KURULU HESAP SORDU

Bursaspor'un gerçekten büyük ve güçlü bir camia olduğuna işaret eden Sağlam, “İstediği zaman takımına da her fırsatta ve ortamda bütün zorluklara rağmen nasıl katkı sağlayabileceğini ve destek olabileceğini bir kere daha gösterdi. Bu ilginin, sevginin ve sahiplenmenin bundan sonraki dönemde de artarak devam etmesini diliyorum. Bursa'da yaşayan, Bursalıyım diyen ve Bursa'yı seven bütün kitlelere de çok hızlı bir şekilde yayılmasını istiyorum. Bu bizim başarımız için önemli. Geçmişte başarılı olduğumuz dönemlerde biz bunu yapmıştık. Ama şunu gördük ki istediğimiz zaman yine yapabiliriz” dedi.

Bu haftaki Trabzonspor maçında amaçlarının Galatasaray karşısındaki isteği, arzuyu ve kazanma hırsını yansıtarak karşılaşmanın yarattığı olumlu etkileri daha üst seviyeye çıkarmak olduğuna işaret eden Sağlam, şöyle konuştu:
“Bizden üstte olan takımlarla puan farkını bir an önce aşağı indirmek açısından bu hafta Trabzonspor karşısında, iyi bir oyun ve mücadele ile kazanmayı hedefleyeceğiz. Zor bir deplasman. Ama bizim çocuklar şunu gösterdiler ki istedikleri zaman, iyi mücadele edip kendi kalite ve yeteneklerini sahaya, futbolun doğrularıyla birleştirip yansıttıkları zaman, işte 14 haftadır yenilmeyen Türkiye'nin bence en formda ve en iyi ekibini de yenebiliyor. Demek ki istemek lazım. Bu iş için doğruları yapmak lazım. Biz bu hafta bunu gösterdik. Aynısını Trabzonsppor karşılaşmasında da yapabiliriz. Trabzonspor maçı zor bir maç, ama oradan iyi bir sonuçla, bizi mutlu edecek bir sonuçla döneceğimize inanıyorum.”

Vederson'un cezasının bittiğini ve takıma katıldığını kaydeden Sağlam, “Bunun dışında cezalımız yok. Serdar'ın sakatlığı var. Bugün antrenmana katılmayacak ve koşu yapacak. Bunun dışında Bassel ve Tagoe'nin Afrika kupaları devam ediyor. Güzel bir haber, kimse yanlış anlamasın, ama Bassel'in takımı iki maçta da yenildiği için, iddiaları kalmadı. Kısa sürede takıma katılacak. Bir sakatlığı vardı, onu da tamamlayıp takıma almayı düşünüyoruz” diye konuştu.

"Terim'e karşı hiç galibiyet elde edememiştim"

Tecrübeli teknik adam, bir gazetecinin “Bursaspor deplasmanda Trabzonspor'u hiç yenemedi. Bu, takım üzerinde baskı yaratıyor mu?” sorusuna karşılık, “38 yıldır Kayserispor'u yenemiyorduk. Ben antrenörlük kariyerimde Fatih Terim'e karşı hiç galibiyet elde edememiştim. Allah'a şükür bunu da başardık. Bursaspor ile bir çok ilki başardığımız için. Bunu konuda da Çarşamba günü inşallah bir başlangıç yaparız” yanıtını verdi.

Sağlam, basın açıklamasının ardından, kulübe sponsorluk yapan ve Trabzonspor karşılaşmasının da sponsorluğunu üstlenen T4 Grub ve Şayık İnşaat sahibi Ekrem ve Mustafa Şayık'a, Bursaspor forması hediye etti.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler