« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antrenör babanın en zor finali

Biri resmi, diğeri imam nikahlı iki eşinden olan 13 yaşındaki iki kızını, kendisi çalıştırarak Türkiye Şampiyonası'na getiren Kahramanmaraşlı güreş antrenörü Süleyman Kenger, minikler 32 kiloda her ikisinin de rakiplerini yenerek finale çıkmasıyla hem büyük bir mutluluk hem de zor anlar yaşadı. Resmi nikahlı eşinden olan kızı Merve, şampiyon oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Süleyman Kenger'in final müsabakasında minder kenarından iki kızına da aynı anda taktik vermek durumunda kalması ilginç görüntüler yaşanmasına neden oldu. Final müsabakasında Süleyman Kenger'in imam nikahlı eşinden olan kızı Büşra'yı sayıyla yenmeyi başaran, resmi nikahlı eşinden kızı Merve, altın madalyanın sahibi oldu.

Kendisinin de eski milli güreşci olduğunu ve hem Kahramanmaraş Gençlik Spor İl Müdürlüğü'nde görev yaptığını hem de Göksun Belediyespor güreş takımını çalıştırdığını anlatan Süleyman Kenger, ”Kahramanmaraş'ın bayan güreş takımı olmadığı için, bu şampiyonaya kendi kızlarımı hazırladım. Burada ilimizi en iyi şekilde temsil edeceğimize inanıyordum. Fakat her ikisinin de finale yükselebileceğinı düşünmemiştim” dedi.

8 ÇOCUĞU VAR

İmam nikahlı ilk eşi Meriç hanımdan 5, resmi nikahlı ikinci eşi Aysel hanımdan da 3 çocuğunun bulunduğunu ifade eden Süleyman Kenger, şöyle devam etti: “Çocuklarımdan 5'i erkek, 3'ü kız. Büyük oğlum Arif de Sütçü İmam Üniversitesi takımında güreşiyor. Fakat sanırım kızlarım Merve ile Büşra bu sporda daha başarılı olacak. İkisini de çalıştırmaya devam edeceğim. İleride Türkiye'ye Avrupa ve dünya şampiyonalarında madalyalar kazandıracaklarına inanıyorum. Kızlarımın Türkiye Şampiyonası'nda kazandığı madalyaları, annelerine hediye ediyoruz.”

İLK ŞAMPİYONA İLK MADALYA

Katıldıkları ilk Türkiye Şampiyonası'nda madalya kazanmayı başaran Merve ve Büşra Kenger ise aynı evde yaşadıklarını ve çok iyi anlaştıklarını belirterek, “Babamızın ve abimizin de desteğiyle güreşe başladık. Bu sporu çok seviyoruz. Bundan sonra da birbirimize destek olmaya devam edeceğiz. İleride büyükler kategorisinde de şampiyonluklar kazanmak için elimizden geleni yapacağız” dediler.


Bunları da Beğenebilirsiniz