Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antrenman yapmadan şampiyon oldu

Malatya Görme Engelliler Spor Kulübü sporcularından 19 yaşındaki Emre Yaylacı, hiç çalışmadan katıldığı 2011 yılı Görme Engelliler Atletizm Şampiyonası'nda Türkiye birincisi oldu.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Görme Engelliler Federasyonu'nun 30 Ocak'ta Antalya'da düzenlediği Görme Engelliler Atletizm Türkiye Şampiyonası'na Malatya'dan katılan Emre Yaylacı, hiç çalışmadan katıldığı müsabakalarda yüksek atlamada Türkiye birincisi, uzun atlamada ise Türkiye ikincisi olarak bir altın, bir gümüş madalya aldı.

Emre Yaylacı,  atletizme geçen yıl başladığını, ancak bu yılki müsabakalara hiç hazırlanmadan girdiğini belirtti.
Müsabakalara hazırlanamamasının nedeninin maddi imkansızlıklar olduğunu ifade eden Yaylacı, sporda daha iyi başarıların getirilmesi için sporcuların desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Yaylacı, şunları anlattı:
“Atletizme başlayalı 1 yıl oldu. Geçen yılki müsabakalarda uzun atlamada Türkiye üçüncüsü olmuştum. Bu yıl hiç hazırlanmadığım müsabakalarda ise uzun atlamada ikinci, yüksek atlamada Türkiye birincisi oldum. Malatya'ya böyle bir başarı getirmek benim için çok güzel bir duygu. Yarışırken de en büyük hedefim Malatya'ya bu başarıyı getirmekti. Başarımdaki sırrım ise azim ve istekti.”

Yaylacı'nın babası Cumali Yaylacı ise oğlunun almış olduğu başarının kendisine gurur verdiğini söyledi.
Baba Yaylacı, “Oğulumun başarısı beni çok mutlu etti. Her zaman destekçisiyim” dedi.

Görme Engelliler Spor Kulübü Başkanı Şerafettin Büyüktaş ise Antalya'da düzenlenen müsabakalara kulüp olarak 7 sporcuyla katıldıklarını belirterek, 4 sporcularının kente başarıyla döndüğünü kaydetti.

35 kulüp ve 165 sporcunun katıldığı yarışmalardan başarıyla dönmelerinin kendilerini çok mutlu ettiğini ifade eden Büyüktaş, şunları anlattı:
“Müsabakalarda sporcularımızdan Emre Yaylacı uzun atlamada ikinci, yüksek atlamada birinci olurken, Abdulvahap Arpacı ciritte ikinci, Ünal Dönmez 100 metrede üçüncü, Mustafa Karakuş ise yüksek atlamada ikinci oldu. Sporcularımızla çok daha iyi işler yapacağımıza inanıyorum. Sporcularımız, fazla çalışamadan bu başarıları elde ettiler.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler