« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Antrenman turları başladı

Motosiklette Doğu Avrupa ve Türkiye Pist Şampiyonalarının 4. ayak yarışları, antrenman turlarıyla İstanbul Park'ta başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
İstanbul Park pisti ikinci kez Doğu Avrupa Şampiyonası'na ev sahipliği yaparken, organizasyonda bugün ilk antrenman turları gerçekleştirildi. Türkiye'nin yanı sıra, Bulgaristan, Makedonya, Romanya ve Sırbistan'dan gelen 45 sporcu ile toplam 152 yarışçının kayıt yaptırdığı antrenmanlar sıcak havada start aldı.

İstanbul Park'ta bu yıl 3. kez start alacak Türkiye Pist Şampiyonası'nın 4. ayak yarışında 1000 cc (A-B-C), 600 cc (A-B-C) ve 125 cc kategorilerinde yarışlar yapılacak. 15 Temmuz Pazar günü İstanbul Park'ta TMF GP düzenlenecek. Doğu Avrupa Pist Şampiyonası'nda ise SP Junior, Moto3, SBKS 600, SSP 600, SBKS 1000 ve SST 1000 kategorilerinde Türk yarışçılar başta olmak üzere Bulgaristan, Makedonya, Romanya ve Sırbistan'dan gelen sporcular mücadele edecek.

Organizasyonda yarın sıralama turlarına geçilecek. Yarışların yapılacağı 15 Temmuz Pazar günü ise Avrupalı ve Türk pilotların mücadeleleri İstanbul Park'ta sahne alacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz